Powiadom służby przez aplikację!

2020-03-18 15:50
Aplkacja Alarm 112
Autor: MSWiA

Przemyska policja przypomina o mobilnej aplikacji "Alarm 112", którą uruchomiło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wystarczy pobrać i zainstalować na swoim smartfonie.

Zainstalowana aplikacja umożliwia skontaktowanie się z odpowiednimi służbami w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia, mienia, środowiska, bezpieczeństwa i porządku publicznego. Zgłoszenie zostaje przekazane do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Jest pomocna dla osób głuchych i niedosłyszących, dla których telefoniczne połączenie się z odpowiednimi służbami jest uciążliwe, a czasami nawet niemożliwe.

"W »Alarm 112« możliwe jest, poprzez wybór odpowiednich piktogramów, określenie rodzaju i miejsca zdarzenia oraz wskazanie służby, której pomoc jest konieczna. Przekazane w ten sposób informacje umożliwiają Operatorowi Numerów Alarmowych przekazanie zdarzenia do odpowiednich, ze względu na rodzaj i miejsce zdarzenia służb ratunkowych" wytłumaczono na stronie MSWiA.

Żeby użyć aplikacji, w koniecznych sytuacjach, należy pobrać ją na swój telefon w Google Play, lub App Store ("Alarm 112" działa w systemach Android i iOS), zainstalować i dokonać rejestracji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE