Podszywał się pod pracownika spółdzielni. Okradł 81-letnią seniorkę z Przemyśla

2022-09-26 16:19
Podszywał się pod pracownika spółdzielni. Okradł seniorkę
Autor: Podkarpacka Policja

81-letnia mieszkanka Przemyśla wpuściła do swojego mieszkania mężczyznę, który podawał się za pracownika spółdzielni. Mężczyzna twierdził, że przyszedł sprawdzić wodę. Po krótkiej chwili okazało się, że ukradł seniorce 10 tysięcy złotych.

Do mieszkania 81-letniej kobiety przyszedł mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik spółdzielni. Nieznajomy poinformował, że sprawdza ciśnienie wody. Seniorka nic nie podejrzewając, wpuściła go do środka. - Rzekomy pracownik spółdzielni poprosił kobietę, aby odkręciła wodę w łazience i trzymała słuchawkę prysznicową, a on pójdzie w tym czasie do piwnicy, aby sprawdzić, czy tam wszystko jest w porządku z wodą - informuje policja. 

Dostał mandat, chociaż miał pierwszeństwo. "Uratowała mnie kamerka"

Kobieta straciła 10 tysięcy złotych

Kiedy po około 10 minutach mężczyzna nie wrócił, kobieta zakręciła wodę i poszła sprawdzić czy wyszedł z piwnicy. Po chwili seniorka zorientowała się, że z szuflady w kuchni, zginęły jej pieniądze. Przemyślanka straciła 10 tysięcy złotych. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE