Pirat drogowy złapany w Rzeczpolu. Dostał 24 punkty karne i wysoki mandat

2022-09-23 15:00
Pirat drogowy w Reczpolu. Mężczyzna przekroczył prędkość o 34 km/h
Autor: Podkarpacka Policja

2300 złotych mandatu musi zapłacić 21-letni kierowca toyoty, który został zatrzymany przez przemyskich policjantów do kontroli drogowej. Mężczyzna otrzymał 24 punkty karne, które znikną z jego konta dopiero po dwóch latach, od momentu zapłacenia mandatu.

Policjanci z przemyskiej komendy, w miejscowości Reczpol, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę toyoty. Powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym oraz wyprzedzanie w rejonie przejścia dla pieszych. - 21-letni kierowca toyoty jechał z prędkością 84 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h, dodatkowo kierujący wyprzedzał inny pojazd tuż przed przejściem dla pieszych - informują policjanci. 

Walec CPK przyspieszył. Mieszkańcy składają pismo do premiera

24 punkty karne i 2300 zł mandatu 

Mieszkańca powiatu przemyskiego funkcjonariusze ukarali dwoma mandatami za dwa wykroczenia - w wysokości 2300 złotych. Dodatkowo na konto mężczyzny trafiły 24 punkty karne.

Przypominamy, że kierowca, który posiada uprawnienia dłużej niż rok może zgromadzić maksymalnie 24 pkt. Zgromadzone punkty znikną dopiero po 2 latach od daty zapłacenia mandatu. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE