Nowoczesne motocykle trafią do funkcjonariuszy. Koszt jednego to ok. 30 tys. złotych!

2020-11-04 18:40
Honda SG
Autor: KG SG

Pod koniec października straż graniczna odebrała 49 nowoczesnych motocykli klasy enduro - Hondy CRF250 RLA. Koszt ich zakupu to ponad 1,5 mln zł. 13 trafi wkrótce do Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, są teraz rejestrowane

Innowacyjne rozwiązania techniczne zastosowane w zakupionych modelach Hond mają zagwarantować wyjątkową stabilność i precyzje podczas szybkiego pokonywania trudnych, nierównych zakrętów. Hondy CRF 250 Rally to profesjonalne motocykle do jazdy terenowej. W służbie będą wykorzystywane do patrolowania trudno dostępnych terenów przygranicznych.

Nowoczesne motocykle dla strażników granicznych

- Motocykle posiadają system HRC Launch Control, który zapewnia najlepszy start w każdych warunkach. Przycisk zmiany map zapłonu EMSB umożliwia wybór jednego z 3 trybów i dostosowanie charakterystyki silnika do nawierzchni, po której porusza się motocykl - powiedziała Anna Michalska z zespołu prasowego Komendy Głównej Straży Granicznej.

  • Tryb 1 zapewnia równowagę między mocą a momentem obrotowym - odpowiednią dla większości panujących warunków.
  • Tryb 2 wygładza krzywą mocy i momentu obrotowego, zapewniając lepszą przyczepność tylnego koła na śliskich lub błotnistych nawierzchniach.
  • Tryb 3 włącza agresywną mapę przydatną podczas jazdy po głębokim piasku. Dzięki temu motocykl będzie się sprawdzał w trudnych terenach - lasach, łąkach itp.
POSŁUCHAJ: Nowy sprzęt w SG. Mówi Anna Michalska z zespołu prasowego Komendy Głównej SG

Motocykle wyposażone są m.in.w jednocylindrowy silnik o pojemności 250 cm3, o mocy 18,2 kW (tj. 24,8 kM), 6-stopniową skrzynię biegów, 21-calowe koła przednie i 18-calowe tylne, hamulce tarczowe na przednie i tylne koła, wyposażone w ABS.

Dzięki tym parametrom technicznym funkcjonariusze SG będą mogli szybko i bezpiecznie przemieszczać się podczas patroli trudnego terenu.

13 motocykli dla BiOSG w Przemyślu

Hondy trafią na granicę. Docelowo zostaną przekazane do oddziałów SG na granicy zewnętrznej: Nadbużańskiego - 20 szt., Bieszczadzkiego - 13 szt. , Podlaskiego – 10 szt. i Warmińsko-Mazurskiego – 6 szt.

W ramach umowy zakupu motocykli, do obsługi technicznej motocykli zostali również przeszkoleni mechanicy z SG.

Zakup pojazdów sfinansowany został z „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”.

Kosmici wśród gwiazd | ESKA XD - Hotplota #4
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE