Labradorka Hera odnalazła porzucone szczeniaki w Żurawicy [ZDJECIA]

2022-09-27 15:12

Labradorka Hera prawie od roku służy na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. Na co dzień pomaga funkcjonariuszom KAS szukać wyrobów tytoniowych. Jednak jej czujny nos pomógł ostatnio uratować osiem porzuconych szczeniąt.

Hera jest jednym z 24 psów pracujących Krajowej Administracji Skarbowej na Podkarpaciu. 2-letnia labradorka na co dzień patroluje polsko- ukraińskie przejście graniczne w Medyce i wraz ze swoim przewodnikiem dokładnie sprawdza pojazdy przekraczające granicę. Hera specjalizuje się w wyszukiwaniu papierosów, ale jak się okazało, jej czujny nos jest niezawodny także po służbie.

Od czego zależą alimenty i opieka nad dzieckiem

Hera znalazła osiem szczeniaków

- Spacerując wraz ze swym przewodnikiem, labradorka odnalazła osiem około 10-dniowych szczeniąt. Zwierzęta pozostawione zostały z dala od zabudowań w miejscowości Żurawica.- informuje podkarpacka KAS.

O ich znalezieniu, przewodnik Hery powiadomił policję, która ustala teraz okoliczności porzucenia zwierząt. Szczeniaki trafiły pod opiekę do Schroniska dla zwierząt Arka, gdzie każdego dnia nabierają sił i już niebawem będą mogły trafić do adopcji.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE