Koronawirus pokrzyżował im plany! Przemyska młodzież z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących szybciej wraca z włoskich praktyk do Przemyśla.

2020-02-26 14:24
Koronawirus
Autor: Pixabay

Władze Przemyśla oraz dyrekcja szkoły podjęły taką decyzję ze względu na niepokojące wieści o rozprzestrzeniającym się we Włoszech koronawirusie.

Grupa 18 uczniów teleinformatyki z przemyskiego „Elektronika” odbywała obowiązkowe praktyki zawodowe we włoskim mieście Rimini. Wyjechali w zeszłym tygodniu. Pobyt miał trwać do soboty, 29 lutego.


Podczas spotkania kryzysowego zwołanego przez prezydenta Przemyśla, w przemyskim magistracie obok Prezydenta miasta Wojciecha Bakuna udział wzięli: Wiceprezydent Bogusław Świeży, Sekretarz Dariusz Łapa, ordynator Oddziału Zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu lek. Danuta Malcher-Bober, przedstawiciele służb sanitarnych, policji, straży miejskiej oraz naczelnicy wydziałów edukacji i sportu, a także zarządzania kryzysowego UM w Przemyślu oraz w Starostwie Powiatowym w Przemyślu a także dyrekcja ZSEiO w Przemyślu wraz z wychowawcą klasy.

Spokojnie! Wszyscy czują się dobrze!

Jak czytamy na stronie internetowej przemyskiego magistratu: nie ma powodów do obaw. Uczniowie czują się dobrze, może tylko humory nie dopisują, co jest całkowicie zrozumiałe, bo praktyki zagraniczne od kilku lat cieszą się w tej szkole ogromnym powodzeniem.
Po przyjeździe do Przemyśla wszyscy zostaną przebadani i poddani dwutygodniowej kwarantannie. W razie podejrzenia o zakażenie koronawirusem, zostaną zatrzymani oddziale zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.  

- Przemyski szpital jest przygotowany na tego typu przypadki – informuje rzecznik prasowy placówki, Maciej Kamiński. - Wojewódzki Szpital w Przemyślu został wytypowany przez Ministerstwo Zdrowia, jako jedna z placówek na Podkarpaciu, gotowa na przyjecie chorych z koronawirusem.

Spotkanie kryzysowe w UM Przemyśl
Autor: fot. A.Czereba, UM Przemyśl. Spotkanie kryzysowe w sprawie powrotu przemyskich uczniów z praktyk we Włoszech.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE