Koniec przerwy w dostawie ciepłej wody w Przemyślu! MPEC: „Uff, nareszcie!”

2021-07-14 13:36
Mieszkańcy Opola w poniedziałek bez ciepłej wody. Ile to potrwa?
Autor: Rudy and Peter Skitterians

Koniec przerwy w dostawie ciepłej wody w Przemyślu nastąpi dzisiaj, ale w domach i budynkach położonych najbliżej ciepłowni. Te oddalone będą musiały poczekać nieco dłużej. W nocy ze środy na czwartek wszyscy powinni mieć już ciepłą wodę w kranach. - Przerwa w dostanie wody w tym roku była wyjątkowo długa i trwała 10 dni, tj. od 5 do 14 lipca, czyli dokładnie tyle, na ile została zaplanowana – informuje przemyski MPEC.

Przerwa remontowa, zabrała mieszkańcom Przemyśla ciepłą wodę na 10 dni: od 5 do 14 lipca. Jak informuje przemyski MPEC mimo szybko postępujących prac nie dało się skrócić przerwy nawet o jeden dzień. - Można by rzec - uff, nareszcie! [...] Pomimo najlepszych chęci, niestety nie udało się jej skrócić, ani o 1 dzień. Co prawda prace zaplanowane przez pracowników MPEC zostały ukończone jeszcze przed weekendem, jednak najbardziej czasochłonnych prac, nie udało się niestety w żaden sposób przyspieszyć – czytamy w komunikacie MPEC.

CZYTAJ TAKŻE: Udało się! Przebiegli 1111 km by pomóc Liamowi, Oli i Kacperkowi

Ciepła woda wróci już dzisiaj!

- Na szczęście dzisiaj około południa zostały one zakończone i około godziny 13.00 zostaną rozpalone dwa kotły, które po trwającym kilka godzin rozgrzewaniu sklepień, rozpoczną stopniowe rozgrzewanie sieci ciepłowniczej. Z uwagi na jej rozległość, pojemność zładu (ponad 50 km długości i 2,5 tys. m3 zładu) i inne ograniczenia technologiczne, proces ten potrwa nawet do kilkunastu godzin – informuje przemyski MPEC.

Jak czytamy w komunikacie w budynkach położonych najbliżej ciepłowni (osiedla przy ul. Rogozińskiego, Borelowskiego, Kołłątaja, St. Augusta) ciepła woda użytkowa powinna być dostępna dzisiaj wieczorem. W kolejnych godzinach sukcesywnie uruchamiane będą węzły cieplne w obiektach zlokalizowanych w większej odległości od źródła ciepła, tak że w nocy ze środy na czwartek ciepła woda powinna już być dostępna dla wszystkich mieszkańców Przemyśla, korzystających z usług MPEC. Gdyby jednak pojawiły się jakiekolwiek pytania w tej sprawie to szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu Pogotowia Ciepłowniczego - tel. 993

Ciężarówka wyprzedzała kolumnę pojazdów na krajowej ósemce. O mały włos od tragedii!

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE