Jarosław: miasto przejęło stadion JKS. Zarządać nim będzie jarosławski MOSiR

2020-06-30 14:45
JKS
Autor: JKS

Po rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron, stadion wraca do miasta i będzie zarządzany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jarosławiu. Przekazanie obiektu ma związek z problemami klubu JKS 1909 m.in. związanymi z nierozliczonymi dotacjami z pożytku publicznego oraz nieuregulowanymi opłatami

- Po zakończeniu budowy stadionu na ul. Piekarskiej chcemy dobrze zagospodarować również obiekt na ul. Bandurskiego, zmodernizować jego infrastrukturę, tak, aby jak najlepiej służył naszym mieszkańcom - podkreśla Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia.

Na oficjalnym fanpage'u burmistrza Jarosławia pojawiło się wiele komentarzy internatów zaciekawionych sytuacją przejęcia przez miasto stadionu. Waldemar Paluch odniósł się do wszystkiego w osobnym poście:

"Podpisaliśmy za porozumieniem stron rozwiązanie umowy o dzierżawę stadionu przy ul. Bandurskiego z klubem JKS 1909. Dlaczego? Ponieważ w żaden sposób nowy zarząd nie poradził sobie z długami i problemami tego klubu. I co zrobił? Zwinął manele i założył nowy klub KS JKS ! Pewnie większość z Państwa nawet o tym nie wie.. I co z tradycją 110 letnią?? Nowy klub niestety nie może grać na umowie starego klubu czyli JKS 1909..." - napisał burmistrz.

Niestety, w najbliższym czasie nie będzie możliwe korzystanie ze stadionu. Ma to związek z tym, że klub nie przeprowadził wymaganych przepisami prawa obowiązkowych przeglądów technicznych obiektu w 2020 roku.

Posłuchaj, jak zrobić w domu maseczkę nawilżającą do włosów. Mamy aż 5 przepisów! To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Muzeum Neonów w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE