I Festiwal Piłki Ręcznej w Przemyślu za nami [foto]

2021-09-20 10:02
Festiwal piłki ręcznej w Przemyślu
Autor: SRS Przemyśl

Od 10 do 12 września w Przemyślu niepodzielnie panowała piłka ręczna. Na parkietach hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 14, zmierzyli się zawodnicy w różnym wieku i z różnym doświadczeniem sportowym.

Organizatorem I Festiwalu Piłki Ręcznej w Przemyślu było Stowarzyszenie Rozwoju Sportu PRZEMYŚL.

Pierwszy dzień tej imprezy sportowej był konfrontacją młodości z doświadczeniem. Kibice zebrani na trybunach sali sportowej SP 14 byli świadkami "międzypokoleniowego" starcia, w którym udział wzięły zespoły Oldboys Czuwaj Przemyśl i AutoMotoFan SRS Przemyśl.

Mecz, w którym najmłodszy zawodnik miał lat 14 a najstarszy blisko 70 był porywającym widowiskiem. Skazani na porażkę - Oldboys, przez większość spotkania toczyli wyrównany bój z Mistrzami Podkarpacia w kategorii juniorów i dopiero efektowna końcówka w wykonaniu młodzieży sprawiła, że mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem AutoMotoFan SRS Przemyśl 21-15.

- Oczywiście nie wynik był istotny w tej konfrontacji. Najważniejsza była dobra zabawa, przy okazji możliwość spędzenia wolnego czasu aktywnie i w towarzystwie dobrych znajomych z parkietów. - powiedział Robert Skawiński, Prezes Zarządu SRS PRZEMYŚL.

Sobota (11.09) była drugim dniem I Turnieju TWIERDZA PRZEMYŚL CUP. Był to ostatni sprawdzian dla Gladiatorów z ORLEN Upstream SRS Przemyśl, przed rozpoczynającym się sezonem I Ligi Centralnej. Wygrana oczywiście znalazła się po ich stronie, ale nie mogło być inaczej! Za przeciwników mieli II ligowy Orzeł Przeworsk oraz młodzież z Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl która zajęła II miejsce.

Wyniki Turnieju:

ORLEN Upstream SRS Przemyśl - SPR Orzeł Przeworsk 30-14 (12-8) Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl  - SPR Orzeł Przeworsk 22-20 (11-10)

W ostatnim dniu festiwalu parkiet hali sportowej POSiR opanowały dzieci i młodzież

Pod okiem zawodników ORLEN Upstream SRS Przemyśl, przeprowadzone zostały zajęcia ruchowe w których nacisk położony był na naukę gry w piłkę ręczną. Dzieci z wielką uwagą słuchały wskazówek instruktorów i z zapałem wykonywały ćwiczenia. Zwieńczeniem zajęć był mecz, w którym udział wzięli wszyscy uczestnicy oraz zawodnicy ORLEN Upstream SRS Przemyśl. Po emocjonującym widowisku, które zakończyło się remisem, Prezes SRS wręczył wszystkim pamiątkowe dyplomy oraz klubowe gadżety, a chętne osoby pojechały zwiedzić Fort VIII Łętownia.

- Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony Kibiców i Młodzieży. Nie odbyłby się on bez wielkiego wsparcia udzielonego przez KGHM Polska Miedź S.A. Sponsor Główny Festiwalu to firma społecznie odpowiedzialna i wspierająca rozwój cennych inicjatyw, także w obszarze sportu. Liczymy na to, że już niedługo będziemy mieli okazję do uczestniczenia w kolejnym Festiwalu piłki ręcznej, dyscypliny bardzo popularnej w Przemyślu. - podsumował R. Skawiński.

Spartan - wylęgarnia żużlowych talentów w Przemyślu
Sonda
Chciałbyś powrotu nauki zdalnej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE