I Festiwal Piłki Ręcznej w Przemyślu za nami [foto]

2021-09-20 10:02
Festiwal piłki ręcznej w Przemyślu
Autor: SRS Przemyśl

Od 10 do 12 września w Przemyślu niepodzielnie panowała piłka ręczna. Na parkietach hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 14, zmierzyli się zawodnicy w różnym wieku i z różnym doświadczeniem sportowym.

Organizatorem I Festiwalu Piłki Ręcznej w Przemyślu było Stowarzyszenie Rozwoju Sportu PRZEMYŚL.

Pierwszy dzień tej imprezy sportowej był konfrontacją młodości z doświadczeniem. Kibice zebrani na trybunach sali sportowej SP 14 byli świadkami "międzypokoleniowego" starcia, w którym udział wzięły zespoły Oldboys Czuwaj Przemyśl i AutoMotoFan SRS Przemyśl.

Mecz, w którym najmłodszy zawodnik miał lat 14 a najstarszy blisko 70 był porywającym widowiskiem. Skazani na porażkę - Oldboys, przez większość spotkania toczyli wyrównany bój z Mistrzami Podkarpacia w kategorii juniorów i dopiero efektowna końcówka w wykonaniu młodzieży sprawiła, że mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem AutoMotoFan SRS Przemyśl 21-15.

- Oczywiście nie wynik był istotny w tej konfrontacji. Najważniejsza była dobra zabawa, przy okazji możliwość spędzenia wolnego czasu aktywnie i w towarzystwie dobrych znajomych z parkietów. - powiedział Robert Skawiński, Prezes Zarządu SRS PRZEMYŚL.

Sobota (11.09) była drugim dniem I Turnieju TWIERDZA PRZEMYŚL CUP. Był to ostatni sprawdzian dla Gladiatorów z ORLEN Upstream SRS Przemyśl, przed rozpoczynającym się sezonem I Ligi Centralnej. Wygrana oczywiście znalazła się po ich stronie, ale nie mogło być inaczej! Za przeciwników mieli II ligowy Orzeł Przeworsk oraz młodzież z Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl która zajęła II miejsce.

Wyniki Turnieju:

ORLEN Upstream SRS Przemyśl - SPR Orzeł Przeworsk 30-14 (12-8) Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl  - SPR Orzeł Przeworsk 22-20 (11-10)

W ostatnim dniu festiwalu parkiet hali sportowej POSiR opanowały dzieci i młodzież

Pod okiem zawodników ORLEN Upstream SRS Przemyśl, przeprowadzone zostały zajęcia ruchowe w których nacisk położony był na naukę gry w piłkę ręczną. Dzieci z wielką uwagą słuchały wskazówek instruktorów i z zapałem wykonywały ćwiczenia. Zwieńczeniem zajęć był mecz, w którym udział wzięli wszyscy uczestnicy oraz zawodnicy ORLEN Upstream SRS Przemyśl. Po emocjonującym widowisku, które zakończyło się remisem, Prezes SRS wręczył wszystkim pamiątkowe dyplomy oraz klubowe gadżety, a chętne osoby pojechały zwiedzić Fort VIII Łętownia.

- Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony Kibiców i Młodzieży. Nie odbyłby się on bez wielkiego wsparcia udzielonego przez KGHM Polska Miedź S.A. Sponsor Główny Festiwalu to firma społecznie odpowiedzialna i wspierająca rozwój cennych inicjatyw, także w obszarze sportu. Liczymy na to, że już niedługo będziemy mieli okazję do uczestniczenia w kolejnym Festiwalu piłki ręcznej, dyscypliny bardzo popularnej w Przemyślu. - podsumował R. Skawiński.

Spartan - wylęgarnia żużlowych talentów w Przemyślu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE