Dwie nowe wieże obserwacyjne na granicy Unii Europejskiej z Ukrainą [WIDEO, FOTO, AUDIO]

2021-02-15 13:02
WIEŻA OBSERWACYJNA
Autor: BiOSG w Przemyślu

Łącznie Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej posiada na podkarpackim odcinku granicy już sześć takich nowoczesnych wież.

W pierwszych tygodniach 2021 roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej uruchomił dwie nowoczesne wieże obserwacyjne, które już chronią zewnętrzną granicę Unii Europejskiej z Ukrainą. Na szczytach kilkudziesięciometrowych solidnych konstrukcji znajdują się kamery, które umożliwiają obserwację terenu wokół granicy na odległość nawet kilkunastu kilometrów, niezależnie od pogody, pory dnia, nocy czy godziny.

wieża obserwacyjna na granicy
Autor: BiOSG w Przemyślu

Operatorzy tych kamer pracują w siedzibach placówek Straży Granicznej i ściśle współpracują z patrolami, pełniącymi służbę w terenie. Dzięki doskonałej łączności mundurowi są w stanie błyskawicznie przekazywać sobie informacje i natychmiast alarmować w przypadku wykrycia próby nielegalnego przekroczenia granicy czy też próby przemytu towarów przez tzw. „zieloną granicę”.

Funkcjonariusze pełniący patrole w terenie są zatem niezwłocznie kierowani bezpośrednio w miejsce zdarzenia.

Mówi Piotr Zakielarz z referatu prasowego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu:

Wieże obserwacyjne na podkarpackiej granicy

Aktualnie na Podkarpaciu funkcjonuje sześć takich obiektów. Ich budowę sfinansowano ze środków unijnych w ramach Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 25 % kosztów pokrył budżet państwa.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE