Dostałeś maila od ZUS-u o braku opłaconej składki? Nie odpowiadaj i nie otwieraj załączników!

2020-02-27 12:25
Fałszywe maile
Autor: Pixabay

To wirus mający na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych zapisanych w jego pamięci!

W ostatnich dniach niektórzy z klientów ZUS- u w Przemyślu otrzymali maile o błędnie opłaconych składkach lub braku wpłat.


Jak podkreśla regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim, Wojciech Dyląg: 

- ZUS drogą mailową nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych. Wyjątek stanowią klienci którzy posiadają konto na Platformie Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu. Mail w takim przypadku jednak zawsze zawiera imię i nazwisko konkretnego pracownika ZUS.

Fałszywa korespondencja jest wysyłana z adresów: kancelaria.zus@wp.pl, zus-skladki@wp.pl, zus._kontakt@wp.pl, ZUS@gov.pl zus_info@wp.pl.


Za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci ZUS-u nie otrzymują żadnych wezwań do zapłaty czy też informacji o nadpłatach!

Dlatego jeśli leży Ci na sercu dobro własnego komputera to nie otwieraj tych wiadomości, nie odpowiadaj na nie i nie otwieraj żadnych zawartych w korespondencji załączników. To wirusy mające najczęściej na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci.


W przypadku jakichkolwiek wątpliwości ZUS zaleca kontakt telefoniczny z przemyską placówką zakładu.
Nr telefonu na infolinię ZUS Przemyśl : (22) 560 16 00

Centrum Obsługi Telefonicznej: (22) 560 16 00

Adres mailowy: cot@zus.pl.

Fałszywe maile
Autor: Materiały prasowe ZUS
Fałszywe maile
Autor: materiały prasowe ZUS
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE