Amunicja, zegarki i papierosy, czyli kolejne przypadki przemytu na polsko ukraińskiej granicy [zdjęcia]

2021-12-01 13:00
przemyt
Autor: KAS materiały prasowe

Śmiało można powiedzieć, że przemyt na polsko – ukraińskiej granicy to „niekończąca się opowieść”. Tym razem mundurowi odkryli oprócz papierosów dość ciekawe przedmioty!

Na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali obywatela Ukrainy, który przewoził samochodem osobowym bez wymaganych zezwoleń amunicję. Zaledwie 6 sztuk, kaliber 9 mm wystarczyło, by sprawa została skierowana na Policję.

Zabytkowe zegarki

Dużo ciekawsze eksponaty trafiły w ręce funkcjonariuszy podczas kontroli autokaru jadącego z Ukrainy do Niemiec. Było to ponad 20 zabytkowych zegarków naręcznych i kieszonkowych oraz tarcz.

- Do  przemytu zegarków przyznał się kierowca autobusu, 55-letni obywatel Ukrainy. Zegarki zatrzymano do dalszego postępowania, podczas którego ustalona zostanie ich wartość historyczna lub kolekcjonerska – powiedziała Edyta Chabowska, rzecznik prasowy IAS w Rzeszowie.

ZOBACZ ZDJĘCIA!

No i tradycyjnie…papierosy!

Ta kontrabanda nikogo już nie dziwi. Na przejściu granicznym w Korczowej podczas kontroli autokaru funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt 6 tys. sztuk papierosów. Nielegalny towar ukryty był w podłogowej skrytce. W jej wykryciu pomogło urządzenie RTG.

Poradnik Zdrowie: Żyję ze schizofrenią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE