14 nowych funkcjonariuszy zostało przyjętych do służy na podkarpackiej granicy

2020-09-04 16:07
straz graniczna
Autor: BOSG w Przemyślu

4 września w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału w Przemyślu czternaścioro nowych funkcjonariuszy Straży Granicznej uroczyście złożyło rotę ślubowania. Przed młodymi adeptami szkolenie podstawowe i podoficerskie, a następnie służba na granicy polsko-ukraińskiej.

Ze względów bezpieczeństwa uroczystość miała kameralny ale jak zawsze podniosły charakter. Rotę ślubowania złożoną w asyście pocztu sztandarowego przyjął Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG gen. bryg. SG Robert Rogoz. Szef podkarpackich strażników granicznych pogratulował funkcjonariuszom pozytywnego ukończenia wymagającego procesu rekrutacji. Zaznaczył, że służba którą rozpoczynają w szczególnym czasie pandemii nie jest łatwa. To nie praca, to misja i jest z pewnością powodem do dumy i satysfakcji. Decydując się na nią bierzemy na siebie odpowiedzialność.Nowo przyjęci do służby to w większości mieszkańcy Podkarpacia. Dziesięć osób ma wykształcenie średnie, pozostali wyższe.  Młodzi adepci SG są w wieku od 21 do 28 lat. Jest wśród nich 3 kobiety.   

W najbliższą niedzielę wyjadą do ośrodka szkoleniowego SG w Lubaniu. Tam przejdą przeszkolenie podstawowe i podoficerskie. Ze względu na pandemię proces szkoleniowy został skrócony. Po jego zakończeniu i zdaniu egzaminów funkcjonariusze zostaną skierowani do służby na przejścia graniczne w Budomierzu, Korczowej i Medyce. Zgodnie z planem, w 2020 roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej ma przyjąć do służby stu nowych funkcjonariuszy.  

Grób Hanki Ordonówny. Niezapomniani
Posłuchaj, jakie działanie ma witamina K2. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE