Złodziej pszczół z zarzutami. Ukradł siedem uli

2021-10-26 13:10
Pszczoły
Autor: fot. PollyDot/Pixabay

Do 5 lat więzienia grozi 52-latkowi, który z pasieki w Golince (pow. rawicki, woj. wielkopolskie) ukradł siedem uli, w tym zamieszkałe przez pszczoły. Mężczyzna tłumaczył, że potrafi zaopiekować się owadami lepiej niż ich właściciel – podała we wtorek policja.

Oficer prasowy policji w Rawiczy asp. sztab. Beata Jarczewska poinformowała, że 18 października funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie o kradzieży łącznie siedmiu uli, w tym czterech zamieszkanych przez pszczoły, z pasieki w miejscowości Golinka. Jarczewska opisała, że według właściciela złodziej wybrał najbardziej wartościowe ule – te które kupił – gdyż w pasiece znajdowało się wiele uli samodzielnie zrobionych przez pszczelarza. "Straty zostały wycenione przez pokrzywdzonego na łączną kwotę ponad 4 tys. zł" – podała.

Rawiccy funkcjonariusze wpadli na trop złodzieja, którym okazał się 52-letni mężczyzna. Złodziej, na co dzień przebywający za granicą, zawiózł skradzione ule do gminy Włoszakowice, gdzie zatrzymywał się podczas wizyt w Polsce.

W piątek policjanci zatrzymali podejrzanego. "Mężczyzna tłumaczył, że zabrał pszczoły i ule z pasieki, bo uznał, że lepiej się nimi zaopiekuje" – wskazała Jarczewska.

52-latkowi przedstawiono zarzut kradzieży, za co grozi mu do pięciu lat więzienia. Mężczyzna nie był wcześniej karany. Pszczele rodziny wraz z ulami wróciły do właściciela.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE