Zimą bezdomni z mniejszych miast przyjeżdżają do Poznania!

2021-11-24 14:46
Bezdomni
Autor: Straż Miejska w Poznaniu

Zimą z mniejszych miast przyjeżdżają do Poznania! To właśnie tu bezdomni mogą łatwiej i szybciej uzyskać pomoc. W mieści jest ponad 130 bezdomnych. Gdy widzicie bezdomnego śpiącego na ławce w zimie, dzwońcie pod numer 112.

Zimą bezdomni z mniejszych miast przyjeżdżają do Poznania! Mogą tu łatwiej i szybciej uzyskać pomoc. W Poznaniu jest ponad 130 bezdomnych.

To miejsca, gdzie możemy spotkać osoby najczęściej: są to parki na Ratajach czy na północy i Winogradach. Są to między innymi pustostany, altany działkowe, klatki schodowe, zasieki czy kanały ciepłownicze

mówi Anna Nowaczyk z poznańskiej Straży Miejskiej. I dodaje, że często bezdomni nie chcą przenieść się do ośrodka, ponieważ nadużywają alkoholu, a tam jest zakaz zarówno spożywania alkoholu jak i bycia pod wpływem środków psychoaktywnych. To nie jedyna przyczyna.

Kiedy wrócą na wiosnę z takiego ośrodka, do miejsca skąd zostały zabrane, nie zastaną po prostu swojego dorobku życia, który mają przy sobie, ponieważ nie zawsze wszystko, co do nich należy, może zostać zabrane do ośrodka.

Gdy widzicie bezdomnego śpiącego na ławce w zimie, dzwońcie pod numer 112. Strażnicy kontrolują miejsca, o których wiedzą, że mieszkają tam osoby bezdomne.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ: Znasz stan cywilny celebrytów?

Pytanie 1 z 5
Taylor Lautner to...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE