Kolory MPK

i

Autor: Inwestycje dla Poznania

Komunikacja

Zielono-żółte tramwaje znikną z poznańskich ulic? Jest taki pomysł!

2024-02-26 15:11

Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania chce przede wszystkim ujednolicenia kolorów miejskich pojazdów, większość z propozycji zakłada zachowanie obecnych barw, jednak część z nich proponuje powrót do starego malowania MPK, czyli ciemnej zieleni z beżowymi dodatkami.

Malowanie poznańskich tramwajów i autobusów do zmiany? Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania chce ujednolicenia kolorów miejskich pojazdów

- Naliczyć można kilkanaście schematów malowania taboru, tymczasem wielu z nas jest przyzwyczajonych do tradycyjnej poznańskiej zieleni. MPK podchodzi do sprawy na zasadzie bardzo prostej „Czego wy chcecie, przecież jest zielony i koniec” - mówi Jacek Jarzina ze stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania.

Przewoźnik odpowiada, że od kilku lat nowe pojazdy malowane są ciemniejszymi, metalicznymi lakierami, a sam schemat malowania dobierany jest osobno do każdego typu pojazdu.

- W tym zakresie decyduje konstrukcja pojazdu, jego kształt czy ilość przeszkleń. Wszelkie decyzje są starannie rozważane i konsultowane, aby zapewnić spójność wizualną i funkcjonalność - dodaje Agnieszka Smogulecka z MPK

Społecznicy chcą także ujednolicenia kolorów pojazdów podmiejskich operatorów, jednak ZTM obecnie nie zamierza wprowadzać takich zmian.

Czy wiesz, jak długie są trasy tramwajowe w Poznaniu? Quiz

Pytanie 1 z 10
Ile kilometrów ma trasa tramwajowa "1" Junikowo-Franowo?