"Zgotujmy razem trochę dobra" - kolejna edycja już niebawem!

2021-12-03 12:19
Tak wyglądał finał pierwszej edycji Zgotujmy razem trochę dobra
Autor: Poznan.pl Tak wyglądał finał pierwszej edycji "Zgotujmy razem trochę dobra"

Okres świąt to idealny czas, by dzielić się z innymi. Miasto Poznań wraz z firmą IT.integro oraz zaangażowanymi restauracjami wesprze osoby w potrzebie. Między 10 a 12 grudnia odbędzie się nabór lokali gastronomicznych do kolejnej edycji akcji "Zgotujmy razem trochę dobra", której finał planowany jest na 29 grudnia.

Już po raz trzeci Miasto połączy siły z lokalnymi restauratorami, by wesprzeć ciepłym posiłkiem osoby w potrzebie i  kryzysie bezdomności. W ramach akcji Miasto pokrywa koszty składników i pracy związanej z gotowaniem posiłków, a uczestniczące w przedsięwzięciu restauracje przygotowują dwudaniowe dania dla potrzebujących.

- Akcja "Zgotujmy razem trochę dobra" pomału staje się poznańską tradycją. Po raz kolejny, w trudnym czasie pandemii, będziemy pomagać lokalnej gastronomii i osobom potrzebującym. Dziękuję restauratorom za zaangażowanie w poprzednich edycjach i zapraszam do udziału w nadchodzącej. Wspólnie możemy zdziałać więcej! - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Każdy z wybranych na podstawie zgłoszeń lokali otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 1125 zł - w ramach tej kwoty restauracje zobowiązują się do przygotowania 25 pełnowartościowych posiłków. W tym roku restauratorzy mają możliwość zadeklarowania dodatkowej pomocy i przygotowania określonej przez siebie liczbę dań na własny koszt - w ten sposób mogą zgotować jeszcze więcej dobra.

Właściciele mogą zgłosić swoją restaurację między 10 a 12 grudnia poprzez formularz na stronie www.zgotujmydobro.pl - spośród wszystkich zgłoszeń organizatorzy wybiorą 22 lokale gastronomiczne, które zostaną zaproszone do udziału w akcji odbywającej się 29 grudnia 2021.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Poznań i agencja LUCKYYOU - pomysłodawca akcji - we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Pogotowiem Społecznym, POZnan.travel oraz sponsorem, IT.integro. Więcej informacji na temat wydarzenia, pełny regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.zgotujmydobro.pl.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Odchodzę z programu MasterChef Junior! To była cudowna przygoda, ale teraz muszę się skupić na mojej nowej restauracji. Kim jestem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE