Zbyt dużo poznaniaków pije alkohol w miejscach publicznych!

2021-07-30 13:00
Zbyt dużo poznaniaków pije alkohol w miejscach publicznych!
Autor: Straż Miejska Miasta Poznania

Straż Miejska w Poznaniu podsumowała swoje działania przeprowadzone w czerwcu. Wynika z nich, że wciąż dużo osób spożywa alkohol w parkach, na ulicach czy skwerach.

Zakaz spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych określa ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Osoby, które decydują się na picie alkoholu między innymi w parkach, na ulicach, przy miejskich fontannach czy skwerach, muszą się liczyć z tym, że nie jest to zgodne z prawem i mogą otrzymać za to mandat karny. Napoje wyskokowe można spożywać w miejscach tylko do tego przeznaczonych lub tam gdzie jest to dozwolone.

W samym czerwcu strażnicy miejscy ukarali mandatami karnymi aż 119 osób za spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, 12 osób pouczyli, a 6 wniosków skierowali do Sądu. Do Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych zostało odwiezionych 47 osób. W pierwszym półroczu 2021 roku operatorzy monitoringu miejskiego przekazali do realizacji 1062 interwencje dot. spożywania alkoholu straży miejskiej lub policji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE