Załoga karetki pogotowia zostawiła 72-latka przy drodze...

2022-07-05 15:17
Karetka pogotowia - zdjęcie poglądowe
Autor: wikimedia commons/Karol Szadkowski (AMZ Kutno)

Załoga karetki pogotowia porzuciła 72-letniego mężczyznę na przypadkowej posesji, choć ten miał wskazać ratownikom, gdzie mieszka. Dziennikarze telewizji WTK dotarli do nagrania na którym widać, jak załoga porzuca starszego mężczyznę na ziemi na poznańskim Morasku, po czym odjeżdża.

Według informacji do której dotarła telewizja WTK, pan Władysław trafił do szpitala pod koniec czerwca i został z niego wypisany po kilku dniach. Mężczyzna jest bezdomny, jednak pan Bernard, który pomaga 72-latkowi, udostępnił mu działkę z domkiem, w którym może mieszkać - tam też seniora miała odwieźć załoga prywatnej karetki transportu medycznego. Tak się jednak nie stało.

Karetka pogotowia mężczyznę ponownie przetransportowała, jednak nie w miejsce w które sam chory chciał. Został on wyrzucony przez ratowników, którzy mieli go porzucić go w okolicach Moraska. Następnie 72-latek został odnaleziony, twierdził, że źle się czuje i potrzebuje pomocy. Ostatecznie wrócił do szpitala przy ul. Lutyckiej.

Firma w okolicach której pozostawiono 72-latka, udostępniła telewizji WTK nagranie z monitoringu, na którym widać całą sytuację. Widzimy na nim, jak dwóch ratowników prowadzi mężczyzna, zostawia go na kartonie i odjeżdża. Rzecznik szpitala przy ul. Lutyckiej, Konrad Napierała wyjaśnił jedynie, że pacjent "powinien zostać zawieziony we wskazane w zleceniu miejsce miejsce". Z kolei firma która zajęła się transportem 72-latka twierdzi, że "zlecenie zostało wykonane zgodnie z podanymi danymi".

Jak było naprawdę? Sprawę wyjaśnia poznańska policja. - Funkcjonariusze sprawdzają teraz wszystkie okoliczności związane z tym, że mężczyzna wyszedł z tego szpitala i jak znalazł się w miejscu interwencji - mówi mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE