Autor: Paweł Jaskółka/Super Express Żalgiris Kowno - Lech Poznań. Pewny awans Kolejorza do 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy

2023-08-03 19:52

Lech Poznań bez większych problemów przypieczętował awans do 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Kolejorz pokonał Żalgiris Kowno i może już szykować się do następnej rundy.

Żalgiris Kowno - Lech Poznań. Kolejorz faworytem

Lech Poznań rozpoczął zmagania w eliminacjach Ligi Konferencji Europy od drugiej rundy eliminacji. Poznaniacy zmierzyli się z Żalgirisem Kowno. W pierwszym meczu, który odbył się na Enea Stadionie w stolicy Wielkopolski górą był Kolejorz, który dominował niemal całe spotkanie i zwyciężył 3:1. Tak więc Lech był w czwartkowym rewanżu zdecydowanym faworytem.

Żalgiris Kowno - Lech Poznań. Szybkie prowadzenie po golu Marchwińskiego

Poznaniacy ze swojej roli wywiązali się bezbłędnie. Już w 14. minucie otworzyli wynik spotkania, a konkretnie Filip Marchwiński, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki gospodarzy. Poznaniacy byli stroną dominującą, ale do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Gospodarze z kolei nie mieli większych argumentów, aby zagrozić bramce Bartosza Mrozka.

Żalgiris - Lech. Spokojna druga połowa meczu

Druga połowa toczyła się w jeszcze wolniejszym tempie. Goście grali bez większej wiary w sukces, a poznaniacy się nie forsowali tempa, wiedząc że czeka ich jeszcze daleka droga do wymarzonego awansu do fazy grupowej.

W 82. minucie Lech mógł podwyższyć prowadzenie, ale Artur Sobiech nie wykorzystał rzutu karnego. W doliczonym czasie gry udało się jeszcze gościom dobić rywali. Gola na 2:0 zdobył Adriel Ba Loua. Zresztą nie był to koniec bramek w tym meczu. W ostatniej minucie Karolis Uzėla strzelił honorowego gola dla Żalgirisu. Piłka po jego strzale trafiła w Alana Czerwińskiego i to zmyliło bramkarza Kolejorza.

Kiedy 3. runda eliminacji Ligi Konferencji Europy?

Lech Poznań w 3. rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy zmierzy się ze Spartakiem Trnava. Drużyna ze Słowacji w czwartek pokonała FK Auda 4:1 (w pierwszym meczu było 1:1 - przyp. red.).

Mecze zaplanowano na 10 i 17 sierpnia. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Poznaniu o godz. 20:00.

Tak wyglądał mecz Lech Poznań - Żalgiris Kowno, który odbył się tydzień temu na Enea Stadionie. Zobaczcie zdjęcia:

Czy Lech Poznań awansuje do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy?