Złotów - Dwóch zatrzymanych za napaść na funkcjonariusza

i

Autor: Wielkopolska policja

Wielkopolska

Zaatakowali interweniującego policjantów. Dwóch mężczyzn zatrzymanych

2024-03-20 16:52

"Kto, działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą dopuszcza się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego podlega karze pozbawienia wolności do lat 10". Właśnie z takiego artykułu tłumaczyć się będzie dwóch mieszkańców Jastrowia, którzy zaatakowali interweniującego policjanta.

Dwóch zatrzymanych za napaść na funkcjonariusza

15 marca br. funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Jastrowiu, w trakcie gdy jechał na służbę, zauważył znanego z wcześniejszych interwencji i zatrzymań mieszkańca miasta, który według jego wiedzy był poszukiwany do odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności. Policjant telefonicznie powiadomił funkcjonariuszy z komisariatu, że widzi poszukiwanego, a następnie bez wahania wszedł za nim do sklepu, gdzie podjął interwencję, informując o przyczynie zatrzymania.

Gdy 34-latek dowiedział się, że zostanie doprowadzony do zakładu karnego stał się agresywny i zaczął popychać funkcjonariusza. W tym samym czasie do sklepu wszedł 36-letni kolega poszukiwanego, który próbował uniemożliwić dalsze czynności zatrzymania. W wyniku szarpaniny, policjant został kilkukrotnie uderzony lecz nie puścił poszukiwanego, przytrzymując go do czasu przybycia umundurowanych policjantów. Cała interwencja przeniosła się ze sklepu na chodnik, gdzie dojechał patrol policji i zatrzymał przestępców.

Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10

Obaj usłyszeli zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego oraz zmuszania do zaniechania czynności służbowych. W trakcie dalszych czynności w komisariacie okazało się, że poszukiwany 34-latek w momencie zatrzymania posiadał przy sobie amfetaminę.

W związku z tym, że obaj byli wcześniej karani za różnego rodzaju przestępstwa, a w dniu zatrzymania działali w sposób chuligański popełniając kolejne, sędzia Sądu Rejonowego w Złotowie, przychylił się do złożonego wniosku i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn, na okres dwóch miesięcy.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!