Autostrada A2

i

Autor: mat.pras. Autostrada A2

Za autostradę nie zapłacicie już na bramkach!

2021-11-22 20:35

Od 1 grudnia między Koninem a Strykowem​ na autostradzie A2 zmienia się sposób płatności za przejazd na tym odcinku.

Teraz za podróż rozliczycie się albo przez aplikację e-TOLL, albo kupując e-bilet autostradowy.

Aby przejechać tym odcinkiem drogi to albo trzeba mieć zainstalowaną aplikację, którą włącza się przy dojeździe do danego odcinka, albo należy kupić wcześniej bilet. Te bilety są sprzedawane w określonych punktach i wtedy jadąc można go kupić.

Mówi Alina Cieślak z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu. Bilet autostradowy będzie można kupić najprawdopodobniej na stacjach benzynowych. Za to do założenia aplikacji e-TOLL potrzebny wam będzie profil zaufany, a także numer rejestracyjny pojazdu. Sam przejazd przez bramki będzie już mniej skomplikowany.

Będą trzy bramki do tego, aby przejechać - dwie normalne i trzecia dla pojazdów ponadnormatywnych. Przez te trzy pasy ruchu jednocześnie trzy samochody będą mogły przejeżdżać, ale nie będzie szlabanu, który będzie je zatrzymywał. 

Teraz przy dotychczasowych punktach poboru opłat, przy których nie będziemy się już zatrzymywać, prowadzone są prace zmieniające organizację ruchu. Za brak e-biletu będzie groziło 500 zł mandatu.

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE