Poznań

Wyjątkowe siedziska w MPK Poznań. Sprawdź naszą galerię i przekonaj się, które już widziałeś, podczas swoich podróży

Niemal każdego dnia korzystamy z komunikacji miejskiej. Z pewnością mieliście okazję widzieć te szczególne siedziska w taborze MPK w Poznaniu. Swoim niecodziennym wyglądem przykuwają uwagę i chociaż pełnią funkcję taką, jak każde inne siedzisko w pojeździe, to obok tych, nie można przejść obojętnie. Szczegóły w artykule.

Zdjęcia użytkowanych kiedyś i dzisiaj pojazdów MPK Poznań na siedziska w komunikacji miejskiej

Akcja rozpoczęła się w listopadzie 2022 roku. W ten sposób przewoźnik rozpoczynał testy materiałów obiciowych, a jednocześnie – przedstawiając w nietypowy sposób historię komunikacji miejskiej. 

Siedziska w komunikacji miejskiej z historią

- Zdjęcia użytkowanych kiedyś i dzisiaj pojazdów MPK Poznań znalazły się na siedzeniach w tramwaju Moderus Gamma (numer boczny 628) w listopadzie 2022 roku. W ten sposób przewoźnik rozpoczynał testy materiałów obiciowych, a jednocześnie – przedstawiając w nietypowy sposób historię komunikacji miejskiej – zapraszał na obchody dnia św. Katarzyny, patronki tramwajarzy - przypomina nam Agnieszka Smogulecka, rzecznik prasowy MPK. Trzeba przyznać, że jest to bardzo ciekawa inicjatywa. Zastanawiacie się, jakie fotografie umieszczono na siedziskach? Szczegóły poniżej!

Z pewnością taka forma historii przemówi do pasażerów komunikacji! Tym bardziej, że jest to właściwe miejsce, by tę historię przypomnieć.

Co można zobaczyć na fotografiach w komunikacji miejskiej?

Jak poinformowała nas rzeczniczka prasowa MPK, na siedziskach w tramwaju można zobaczyć fotografie prezentujące najważniejsze wydarzenia z dziejów komunikacji miejskiej w Poznaniu. - Od uruchomienia dorożek w 1865 roku, poprzez pierwszy tramwaj konny (1880 rok), pierwszy tramwaj elektryczny (1898 rok), pierwsze autobusy (1925 rok), uruchomienie kolejki wąskotorowej Maltanka (1972 rok) aż po wprowadzenie do ruchu liniowego autobusów elektrycznych (koniec 2019 roku) - relacjonuje.

Pamiętajcie też, że obok tych szczególnych siedzisk, znajdziecie kody QR, które pozwalają pozyskać więcej informacji na temat historycznego i wykorzystywanego obecnie taboru.

- Zdjęcia na siedzeniach można zobaczyć w jeszcze jednym tramwaju poznańskiego MPK - wagon Siemens Combino z numerem bocznym 501 jesienią ubiegłego roku powrócił na torowiska po naprawie głównej. Odnowiony pojazd zachował swoje oryginalne malowanie oraz uzyskał unikalną tapicerkę (na wybranych siedzeniach) prezentującą 20 lat historii tych tramwajów w Poznaniu - pierwszy egzemplarz tramwaju Combino dotarł bowiem do Poznania pod koniec 2003 roku - podsumowała Agnieszka Smogulecka.

Koniecznie obejrzyjcie nasza galerię. Które z tych fotografii już widzieliście w komunikacji miejskiej?

MPK Łódź wycofuje kultowe tramwaje