Wózek dziecięcy

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

sąd

Wielkopolskie: Dziecko zmarło na podwórku. Jego matka skazana!

2024-02-17 12:12

28-latka została ukarana za zaniedbanie dziecka w wieku 1,5 roku. Dziecko wpadło pod ciągnik, którym na podwórku kierował dziadek, co doprowadziło do jego śmierci. Matka dobrowolnie poddała się karze.

Prezes Sądu Rejonowego w Krotoszynie, sędzia Zuzanna Lenarczyk, przekazała PAP informację, że kobieta została skazana na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na okres 2 lat. Wyrok stał się prawomocny, gdyż żaden zainteresowany nie złożył środka zaskarżenia.

Skazano ją za to, że nie dołożyła należytej staranności przy opiece nad dzieckiem podczas jego pobytu na podwórku przy domu. Kobieta przyznała się i dobrowolnie poddała się karze – powiedziała.

Tragiczne wydarzenie miało miejsce we wrześniu 2023 roku na terenie jednego z gospodarstw w gminie Kobylin.

W wyniku przeprowadzonego śledztwa prokurator ustalił, że 67-letni mężczyzna podczas wykonywania prac gospodarskich najechał na 1,5-rocznego chłopca, który w nieustalonych okolicznościach znalazł się bezpośrednio za ciągnikiem rolniczym.

Zabójstwo Marka Papały. Prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego w sprawie zabójstwa byłego szefa policji

Dziecko poniosło śmierć na miejscu. Prokurator obciążył matkę dziecka winą za to zdarzenie.

Zdaniem sądu, który podzielił stanowisko prokuratury, wina spoczywa na matce, która powinna była zajmować się synkiem. - "Dziecko biegało po podwórku, a dziadek nie był w stanie przewidzieć, gdzie ono znajduje się w danej chwili. Dlatego mężczyźnie nie postawiono żadnego zarzutu" - powiedziała.

78-latka zabiła 11-letnie dziecko na prostej drodze