Czy zabiegi onkologiczne są wyłączone z zalecenia NFZ?

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Czy zabiegi onkologiczne są wyłączone z zalecenia NFZ?

Zdrowie

Wielkopolski NFZ wziął pod lupę oddziały chirurgiczne

2023-07-31 15:26

Prawie 50 tysięcy operacji przeprowadzono na wielkopolskich oddziałach chirurgicznych. To dane Narodowego Funduszu Zdrowia za 2022 rok.

Szpital Miejski im. F. Raszei liderem

Pod uwagę wzięto tylko oddziały chirurgi ogólnej. Analiza ma być wskazówką dla szpitali, w których jest zbyt dużo hospitalizowanych zachowawczo:

- Za ubiegły rok ranking wygrał szpital imienia Franciszka Raszei w Poznaniu ponad 3500 hospitalizacji, ale co jest równie istotne i według mnie nawet bardziej istotne to prawie 90% hospitalizacji zakończono operacjami. Robimy to po to, żeby po pierwsze pokazać ile dany szpital ma hospitalizowanych pacjentów na oddziale chirurgii ogólnej, ale przede wszystkim żeby widzieć ile operacji przeprowadza taki szpital i pokazać jego operatywę - powiedziała Agnieszka Pachciarz, dyrektorka Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Z analizy wynika, że najczęściej pacjenci trafiają do szpitala z chorobami układu pokarmowego i nowotworami. Przeważnie pełna hospitalizacja na oddziałach chirurgicznych trwa od dwóch do trzech nocy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE