Wielkopolska: Strażacy wyjeżdżali ponad 1600 razy do zdarzeń związanych z koronawirusem!

2020-04-15 9:30
PSP/ zdj. ilustracyjne
Autor: arembowski/pixabay.com

Wielkopolscy strażacy mieli w ostatnim czasie ręce pełne roboty. W związku z panującą pandemią koronawirusa wyjeżdżali na interwencje z tym związane ponad 1600 razy.

W działania związane z koronawirusem włączyli się też wielkopolscy strażacy. Jak dotąd w działaniach tych brało udział ponad 2100 zastępów i blisko 5500 strażaków zawodowych i ochotników.

Najwięcej interwencji, bo aż 630 dotyczyło budowy i utrzymania infrastruktury przy szpitalach tzw. „polowych izb przyjęć”. W sumie strażacy ustawili 46 polowych izb przyjęć w 40 szpitalach, wykorzystując do tego 61 namiotów. Strażacy ochotnicy wyjeżdżali już 330 razy, aby informować społeczeństwo o zagrożeniach związanych z koronawirusem oraz ponad 200 razy dostarczając żywności osobom, które pozostają w kwarantannie lub w izolacji. Dostarczanie żywności realizowane przez 224 wytypowane jednostki OSP, które zostały odpowiednio wyposażone oraz przeszkolone - mówi rzecznik prasowy wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP Sławomir Brandt.

To jednak nie wszystkie interwencje strażaków. Blisko 160 z nich dotyczyło dezynfekcji.

Jednostki Państwowej Straży Pożarnej dekontaminują obiekty strategiczne tj. np. komisariat policji w Krotoszynie, czy Zdunach, szpital powiatowy w Krotoszynie, wybranych pomieszczeń w Domu Pomocy Społecznej w Psarach, natomiast jednostki ochotniczych straży pożarnych przy współpracy z samorządami przeprowadzają w wybranych gminach dezynfekcję przestrzeni publicznej.

Strażacy wspierają również szpitale dostarczając im sprzęt ochrony osobistej. Tego typu wyjazdów w Wielkopolsce było z kolei blisko 120.

Posłuchaj o działaniu ibuprofenu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Sarny spacerują po Zakopanem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE