Wielkopolska: Kara za niezasłonięte usta i nos może być OGROMNA! Jaki mandat można dostać?

2020-04-17 12:21
Obowiązek noszenia maseczek. Od 16 kwietnia maseczki obowiązkowe! Gdzie musimy je nosić? Czy trzeba mieć maseczkę w samochodzie?
Autor: pixabay Obowiązek noszenia maseczek. Od 16 kwietnia maseczki obowiązkowe! Gdzie musimy je nosić? Czy trzeba mieć maseczkę w samochodzie?

Na terenie całej Polski wprowadzony został obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Jak sytuacja wygląda w Poznaniu? Czy mieszkańcy stosują się do nakazów? Jakie kary grożą za złamanie nowych przepisów? Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Od czwartku, 16 kwietnia każdy kto wychodzi z domu musi zasłaniać nos i usta. Może być to kawałek materiału, szal, apaszka czy chusta. Najbardziej popularne są jednak maseczki. Obowiązek zasłaniania nosa i ust obowiązuje praktycznie wszędzie. Są tylko nieliczne wyjątki. Zasada jest proste – po wyjściu z domu należy ubrać maseczkę lub w inny sposób zakryć usta i nos.

Dociera do nas wiele informacji, że poznaniacy bardzo odpowiedzialni podeszli do nowych zaleceń. Na ulicach naszego miasta trudno spotkać osobę, która nie zasłania ust i nosem. Najpopularniejszym sposobem są wielorazowe, bawełniane maseczki ochronne. Za dyscyplinę chwali poznaniaków również wielkopolska policja.

Policjanci obserwują w całym Poznaniu, że mieszkańcy stosują się do tego obowiązku i praktycznie nie spotkali się z takimi sytuacjami, które wymagałyby jakiegokolwiek interweniowania. My nastawiamy się w tej sytuacji na edukowanie, na pouczanie, na informowanie. Wręcz na wręczanie niektórym osobom takich maseczek. Są na przykład osoby bezdomne, które niekoniecznie mogą mieć możliwość kupić takie maseczki czy w jakikolwiek inny sposób je uzyskać. Przez kolejne dni będziemy prowadzić taką naszą akcję edukacyjną. Jesteśmy w stu procentach przekonani, że poznaniacy będą się bardzo dokładnie stosować do tego obowiązku

mówi w rozmowie z nami mł. insp. Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Według nowych przepisów można jednak zostać ukaranym za brak maseczki lub innego materiału, którym zasłonimy twarz. Policjanci mogą wlepić mandat do 500 złotych. Jednak oby takich sytuacji było jak najmniej…

Posłuchaj jak wygląda badanie RTG i kiedy się je wykonuje. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
COŚ DOBREGO #006
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE