Wielkie pieniądze dla PSŻ-u Poznań. Ma sponsora tytularnego, a miasto przekazało dotację dla klubu

i

Autor: MB Wielkie pieniądze dla PSŻ-u Poznań. Ma sponsora tytularnego, a miasto przekazało dotację dla klubu

Sport

Wielkie pieniądze dla PSŻ-u Poznań. Ma sponsora tytularnego, a miasto przekazało dotację dla klubu

2024-04-03 9:45

PSŻ Poznań lada moment rozpocznie zmagania w Metalkas 2. Ekstralidze. Przygotowania sportowe są na ostatniej prostej, podobnie jak organizacyjne. Klub ogłosił pozyskanie sponsora tytularnego. Ponadto podpisano umowę na dotację z Urzędu Miasta.

Wielka dotacja dla PSŻ-u Poznań

We wtorek (2 kwietnia) na stadionie żużlowym w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa. Udział w niej wziął m.in. wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski, który poinformował, że PSŻ Poznań otrzyma dotację w wysokości 800 tysięcy złotych.

- Obserwujemy poznańskie drużyny sportowe i widzimy, że PSŻ to drużyna, zaraz po Lechu Poznań, na którą przychodzi największa liczba kibiców, mieszkańców. Te pieniądze, które przekazujemy w formie dotacji na pewno będą dobrze wydane. Wsparcie rekordowe, wzrasta z 600 do 800 tysięcy, bo docenimy wkład klubu w rozwój poznańskiego sportu - przyznał Solarski.

PSŻ ma sponsora tytularnego. Zaskakująca nazwa

Poznańskie "Skorpiony" rozpoczną sezon 2024 pod nazwą #OrzechowaOsada PSŻ Poznań. Orzechowa Osada to nazwa osiedla budowana w Kobylnikach pod Poznaniem. Przez najbliższy rok będzie ona widniała właśnie w nazwie poznańskiego klubu.

Co z oświetleniem na stadionie żużlowym?

W ostatnich tygodniach spore zamieszanie wywołało oświadczenie PSŻ-u Poznań, który poinformował, że firma Enea wycofała się ze sponsorowania klubu. To właśnie ta spółka miała także sfinansować oświetlenie na stadionie, które jest wymagane. Ostatecznie działacze klubu znaleźli inny sposób finansowania i maszty staną tuż przed pierwszym meczem.

Czy jest szansa, że na stadionie powstanie stałe oświetlenie? Koszt takiej inwestycji to kilka milionów złotych.

- Wraz z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji, czyli zarządcą obiektu przygotowaliśmy kompleksowy projekt oświetlenia nie tylko toru żużlowego, ale także boiska, które jest w środku tego obiektu. Koszt tej inwestycji ma sięgać 7 milionów złotych - przyznał Solarski, który zapewnił, że będą trwać poszukiwania środków na sfinansowanie tej niezbędnej inwestycji.

Kiedy pierwszy mecz PSŻ Poznań?

Zawodnicy PSŻ-u Poznań przygotowują się do sezonu. Za sobą mają już wiele treningów i dwa mecze sparingowe z Cellfast Wilkami Krosno. W najbliższą niedzielę (7 kwietnia) na stadionie w Poznaniu odbędą się Mistrzostwa Polski Par Klubowych. Udział w nich weźmie trójka poznaniaków: Aleksandr Łoktajew, Szymon Szlauderbach i Mateusz Dul.

Pierwszy mecz Metalkas 2. Ekstraligi zaplanowano na sobotę (13 kwietnia). #OrzechowaOsada PSŻ podejmie w Poznaniu Innpro ROW Rybnik. Początek spotkania o godz. 16:30.

PSŻ Poznań - Wilki Krosno. Tak wyglądał pierwszy przedsezonowy sparing:

85 lat KS Unia Leszno. Wystawa "Mówisz Leszno - myślisz żużel"