Strzelanina w Rotterdamie: wiele ofiar śmiertelnych

i

Autor: PAP/ EPA/Marco van der Caaij

Wydarzenia

Wiele ofiar strzelaniny w Rotterdamie. Policja zatrzymała podejrzanego

2023-09-28 18:52

W wyniku dwóch strzelanin, do których doszło w czwartek w Rotterdamie, zginęło kilka osób - poinformowała holenderska policja. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego 32-letniego mieszkańca Rotterdamu.

Policja: liczne ofiary śmiertelne strzelaniny w Rotterdamie

Z informacji podanych wcześniej przez media wynika, że około godz. 15 policja otrzymała zgłoszenie o strzelaninie w centrum medycznym Erasmus oraz w domu przy ulicy Heiman Dullaertplein.

Po godzinie 16 policja poinformowała, że zatrzymała podejrzanego 32-latka. Pierwotnie przekazano informację, że trzy osoby zostały ranne. Obecnie komunikat policji mówi "o licznych ofiarach śmiertelnych".

Ewakuacja centrum w którym doszło do strzelaniny

Komunikat policji mówi o "licznych ofiarach śmiertelnych" a także o tym, że "wyklucza udział drugiego strzelca".

Jak informuje portal NOS, powołując się na rotterdamską policję, w centrum medycznym MC Erasmus, gdzie aresztowano podejrzanego mężczyznę, znaleziono broń. Trwa ewakuacja personelu. Funkcjonariusze sprawdzają, że w środku nie ma więcej ofiar.

Stacja RTV Rijnmond informuje, że ze względu na ewakuację oraz rozmieszczenie policji i straży pożarnej centrum Rotterdamu jest zakorkowane. Poza tym przy szpitalu nie zatrzymuje się metro.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE