Paczkomat InPost

i

Autor: Wikimedia Commons - MichalPL

Miasto

Większość paczkomatów w centrum Poznania powróci tam, gdzie była. Jest decyzja konserwatora zabytków

2023-03-17 12:03

Mimo oburzenia mieszkańców i sprzeciwu właściciela paczkomatów poznański Miejski Konserwator Zabytków zdecydował o demontażu 58 nielegalnie ustawionych automatów z paczkami. Chodziło o 43 Paczkomaty InPost i 15 urządzeń Allegro. Chodziło o brak zezwolenia na postawienie maszyn w centrum Poznania. Sprawa powoli wraca do normy, gdyż urządzenia na paczki otrzymują stosowne zezwolenia w starych lokalizacjach.

Paczkomaty niezgody u Miejskiego Konserwatora Zabytków

Na początku roku było głośno o decyzji poznańskiego Miejskiego Konserwatora Zabytków, który nakazał demontażu urządzeń do wydawania paczek. Były to łącznie 43 paczkomaty InPost i 15 urządzeń Allegro. Urządzenia te stały w centrum Poznania bez wymaganego zezwolenia od MKZ. W związku z tym musiały zostać zdemontowane i tak się stało, co bardzo nie spodobało się okolicznym mieszkańcom.

Miejski Konserwator Zabytków wydaje zgody na ponowne postawienie urządzeń

- W tej chwili wpłynęło około piętnastu wniosków. Część jest w procedowaniu, na część zostały wydane już postanowienia. Część postępowań została zawieszona, jesteśmy w trakcie uzgodnień. Mam nadzieję, że to w jakiś sposób w najbliższym czasie nastąpi uporządkowanie tego zagadnienia - powiedział nam Jacek Maleszka, zastępca Miejskiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu.

Paczkomaty nie wszędzie wrócą na stare miejsce!

- W części tych lokalizacji one z punktu widzenia konserwatorskiego, estetyki i wpływu na przestrzeń - nie będzie takiej zgody. W związku z tym będą zapewne poszukiwać jakiś innych lokalizacji. Zostało jasno wskazane przez Biuro Miejskiego Konserwatora, które lokalizacje są absolutnie niedopuszczalne - dodał Jacek Maleszka. Zapytaliśmy także rzecznika prasowego firmy InPost o tę sprawę, czekamy na jego odpowiedź.

Sonda
Czy korzystasz z paczkomatów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE