Wiadukt w ciągu ul. Kurlandzkiej gotowy! Znikają utrudnienia!

2021-12-17 12:43
W nocy z 17 na 18 grudnia wiadukt przy ul. Kurlandzkiej i cały, nowy układ komunikacyjny po obu jego stronach zostanie otwarty dla ruchu
Autor: Poznan.pl W nocy z 17 na 18 grudnia wiadukt przy ul. Kurlandzkiej i cały, nowy układ komunikacyjny po obu jego stronach zostanie otwarty dla ruchu

Dobiegają końca prace związane z przebudową wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej. Jednocześnie znikną też utrudnienia pod wiaduktem i przejazd nad ul. Bolesława Krzywoustego wkrótce znów będzie możliwy.

- Zgodnie z zapowiedziami, przebudowany wiadukt oddajemy do użytku w tym roku. Nastąpi to jeszcze przed świętami, a konkretnie w nocy z 17 na 18 grudnia. Tym samym do dyspozycji mieszkańców będzie już cały nowy układ komunikacyjny, czyli nie tylko wiadukt łączący Żegrze i Chartowo, ale również dwa nowe ronda po obu jego stronach. Wybudowane zostały także drogi rowerowe i chodniki - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Także w nocy z 17 na 18 grudnia (z piątku na sobotę) udostępnione kierowcom zostaną wszystkie pasy ruchu pod wiaduktem, czyli na ul. Krzywoustego. Z uwagi na ważną rolę tej ulicy w układzie komunikacyjnym miasta, prace związane z przebudową wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej były dzielone na etapy tak, by ul. Krzywoustego pozostała przejezdna w obu kierunkach.

Inwestycja była konieczna z uwagi na zły stan techniczny wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej, który nie pozwalał na dalszą eksploatację. Ze względów bezpieczeństwa został wyłączony z użytkowania w listopadzie 2020 r. 

Nowy wiadukt jest nieco szerszy, dzięki czemu pojawiła się na nim wygodna droga rowerowa, a także chodnik. Po obu stronach, czyli na skrzyżowaniach ul. Kurlandzkiej z Wiatraczną i Bobrzańską, wybudowane zostały ronda. Tam również powstała infrastruktura dla rowerzystów i chodniki.

W związku z zakończeniem prac przy przebudowie wiaduktu w ciągu ulicy Kurlandzkiej, od 18 grudnia na swoje stałe trasy przez ul. Kurlandzką powrócą linie nr 152, 184 i 218.             

Przebudowa wiaduktu i układu komunikacyjnego po obu jego stronach kosztowała niecałe 20 mln zł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz o Polsce. Prawda czy fałsz?

Pytanie 1 z 10
Rzeka Wisła mierzy ponad tysiąc kilometrów.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE