W nocy z 17 na 18 grudnia wiadukt przy ul. Kurlandzkiej i cały, nowy układ komunikacyjny po obu jego stronach zostanie otwarty dla ruchu

i

Autor: Poznan.pl W nocy z 17 na 18 grudnia wiadukt przy ul. Kurlandzkiej i cały, nowy układ komunikacyjny po obu jego stronach zostanie otwarty dla ruchu

Wiadukt w ciągu ul. Kurlandzkiej gotowy! Znikają utrudnienia!

2021-12-17 12:43

Dobiegają końca prace związane z przebudową wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej. Jednocześnie znikną też utrudnienia pod wiaduktem i przejazd nad ul. Bolesława Krzywoustego wkrótce znów będzie możliwy.

- Zgodnie z zapowiedziami, przebudowany wiadukt oddajemy do użytku w tym roku. Nastąpi to jeszcze przed świętami, a konkretnie w nocy z 17 na 18 grudnia. Tym samym do dyspozycji mieszkańców będzie już cały nowy układ komunikacyjny, czyli nie tylko wiadukt łączący Żegrze i Chartowo, ale również dwa nowe ronda po obu jego stronach. Wybudowane zostały także drogi rowerowe i chodniki - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Także w nocy z 17 na 18 grudnia (z piątku na sobotę) udostępnione kierowcom zostaną wszystkie pasy ruchu pod wiaduktem, czyli na ul. Krzywoustego. Z uwagi na ważną rolę tej ulicy w układzie komunikacyjnym miasta, prace związane z przebudową wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej były dzielone na etapy tak, by ul. Krzywoustego pozostała przejezdna w obu kierunkach.

Quiz o Polsce. Prawda czy fałsz?

Pytanie 1 z 10
Rzeka Wisła mierzy ponad tysiąc kilometrów.

Inwestycja była konieczna z uwagi na zły stan techniczny wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej, który nie pozwalał na dalszą eksploatację. Ze względów bezpieczeństwa został wyłączony z użytkowania w listopadzie 2020 r. 

Nowy wiadukt jest nieco szerszy, dzięki czemu pojawiła się na nim wygodna droga rowerowa, a także chodnik. Po obu stronach, czyli na skrzyżowaniach ul. Kurlandzkiej z Wiatraczną i Bobrzańską, wybudowane zostały ronda. Tam również powstała infrastruktura dla rowerzystów i chodniki.

W związku z zakończeniem prac przy przebudowie wiaduktu w ciągu ulicy Kurlandzkiej, od 18 grudnia na swoje stałe trasy przez ul. Kurlandzką powrócą linie nr 152, 184 i 218.             

Przebudowa wiaduktu i układu komunikacyjnego po obu jego stronach kosztowała niecałe 20 mln zł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]