KFC rozdaje grę Kentucky DUO za darmo!  Jak można ją zdobyć?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Tradycja

W tym kraju w Wigilię wszyscy zajadają się... kubełkiem KFC! Skąd wywodzi się ta tradycja?

2023-12-22 12:57

Karp, kapusta z grochem, barszcz i grzybowa, pierogi... Nie nie, w tym kraju preferuje się inne dania. Jak to możliwe, że w Japonii tradycją stało się jadanie przysmaków z KFC? Jest to wyjątkowy zwyczaj, który trwa od dawna!

Serwis horecatrends.pl zapytał o tę niezwykłą tradycję, znanego japonistę Jacka Wana. Sprawdźcie skąd wywodzi się zwyczaj jadania przekąsek z KFC!

Kubełek KFC w Wigilię. Takie rzeczy tylko w Japonii!

- KFC jest bardzo popularne w całej Azji – nie tylko w Japonii, ale także w Chinach, Tajlandii czy Wietnamie. Trafia w smak Azjatów. Pierwszym azjatyckim krajem, w którym pojawiła się marka, była Japonia, ponieważ to właśnie ten kraj był najbardziej rozwinięty gospodarczo. W latach 70. naturalną koleją rzeczy trafiło tam KFC i od razu zdobyło wielką popularność – tłumaczy Jacek Wan, czytamy w Horecatrends.

Jak to się stało, że Japończycy tak bardzo polubili KFC? Wszystko za sprawą podobnej potrawy, uwielbianej przez mieszkańców tego kraju, czyli Karaage. Co więcej, menadżerowie KFC wprowadzili w Święta Bożego Narodzenia zestawy świąteczne, co przypadło do gustu Japończykom.

Jacek Wan przyznaje, że pomysł na zestawy świąteczne KFC bardzo szybko się przyjął i obecnie młodzi Japończycy nie wyobrażają sobie świąt bez KFC. W ten czas wszyscy idą do KFC. Co więcej, w okolicach Wigilii przed każdą restauracją KFC stoi porucznik Sanders ubrany w strój Świętego Mikołaja. A że założyciel i twarz KFC, pułkownik Harland Sanders, ma naturalne predyspozycje do wcielania się w Świętego Mikołaja ze względu na swój wiek, siwą brodę i włosy, marka ma w Japonii kolejną niebagatelną przewagę - relacjonuje horecatrends.

W Japonii ustawiają się już długie kolejki pod KFC

Jak zauważa ekspert, seniorzy w Japonii nie obchodzą świąt, nie jest to wyjątek. Japończycy święta Bożego Narodzenia traktują tylko jako komercyjne wydarzenie. - Mówimy oczywiście o Japończykach młodych, dzieciach głównie. Starsi nie obchodzą świąt Bożego Narodzenia. Jest to ograniczone do dzieci i ludzi młodych, którzy mają czas na to, by wyjść na miasto i świętować. Święta mają wymiar czysto komercyjny – podkreśla.

KFC w Katarze - TEST. Jak smakuje i ile kosztuje