W 3 SEKUNDY DO SETKI! Nowy bolid studentów politechniki!

2021-09-13 19:44

W trzy sekundy rozpędza się do setki! Mowa tu o nowym bolidzie wyścigowym, zbudowanym przez studentów z klubu PUT Motorsport Politechniki Poznańskiej. Więcej o pojeździe już teraz Beniamin Piłat.

Przyspiesza w trzy sekundy do setki, a jego maksymalna prędkość to blisko 125 kilometrów na godzinę! Nowy pojazd wyścigowy zespołu PUT Motorsport o nazwie PM07 jest gotowy do wyruszenia na tor. To pierwszy elektryczny bolid jaki udało nam się wykonać - mówi Wiktor Jankowski, lider zespołu PUT Motorsport Politechniki Pozańskiej.

Chcieliśmy spróbować czegoś nowego. Przez jakiś czas rozwijaliśmy silnik spalinowy, ale nie jesteśmy obojętni na to co się dzieje na świecie i dlatego teraz mamy silnik elektryczny.

Pojazd został w całości zaprojektowany przez studentów politechniki, ale nie odbiega od profesjonalnych bolidów​. Konstrukcja PM07 jest oparta na monokoku, stosowanym między innymi w maszynach Formuły 1.

Składa się z różnych materiałów. U nas jest to włókno węglowe nasączone żywicą ze specjalną przekładką z aluminium. I to jest konstrukcja, do której łączymy wszystkie pozostałe części

tłumaczy Mateusz Szczerbetka z PUT Motorsport.

Bicie Rekordu Polski na najdłuższą linie z monet 5-cio złotowych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE