Urzędnicy się chwalą, a mieszkańcy pytają: Czy tramwaj na Unii Lubelskiej ma sens?

2020-03-04 16:07
Budowa trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Unii Lubelskiej
Autor: UMP Budowa trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Unii Lubelskiej

Do naszej redakcji dociera coraz więcej pytań dotyczących zasadności inwestycji związanej z budową tramwaju wzdłuż ulicy Unii Lubelskiej. Mamy komentarz odpowiedzialnego za inwestycje komunikacyjne zastępcy prezydenta Poznania, Mariusza Wiśniewskiego.

Urzędnicy ostatnio chwalili się, że prace nad budową trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Unii Lubelskiej są już na półmetku. Po takich informacjach zaczęły napływać do nas pytania od czytelników i słuchaczy. Oto jedno z nich:

Jest naprawdę wiele miejsc w Poznaniu, w których powinny pojawić się linie tramwajowe. Tak jest chociażby na Strzeszynie czy Świerczewie. Dlaczego urzędnicy budują tramwaje w miejscu, gdzie prawie nikt nie mieszka? To skandal!

Napisał do nas pan Marcin. Pytamy więc, dlaczego ta inwestycja powstaje? Bo urzędnicy urzędnicy wybiegają w przyszłość. Obecnie, faktycznie, w okolicach nowej pętli mieszka około dwóch tysięcy osób. Jednak Mariusz Wiśniewski zapewnia, że wkrótce może się to zmienić.

Są tu tereny, które tak naprawdę są już w fazie projektowania. Zgodnie z koncepcją zagospodarowania przestrzennego tego terenu powstanie tutaj nowa dzielnica mieszkaniowa. Zamieszkać może tutaj nawet kilkanaście tysięcy mieszkańców.

Urzędnicy dodają, że chcą uniknąć powtórki z rozrywki chociażby z Naramowic czy ze Strzeszyna, gdzie infrastruktura momentami nie jest w stanie obsłużyć stale przybywających mieszkańców tych dzielnic.

ZOBACZ TAKŻE:

Koronawirus. Dzieci uczą jak myć ręce
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE