Upał w regionie! Jest ostrzeżenia IMGW dla całej Wielkopolski!

2022-08-03 13:00
Termometr, upał, gorąco
Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Polski w środę, 3 sierpnia. Upały wróciły do naszego kraju. IMGW wydało alerty meteo.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał w środę ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami w regionie. W najbliższych dniach temperatura w Wielkopolsce może sięgnąć lokalnie nawet 35 st. C.

Alerty drugiego stopnia przed upałami obejmują całą Wielkopolskę. Na przeważającej części regionu ostrzeżenie obowiązuje od godz. 13. w środę do godz. 18. w piątek. W tym czasie prognozowana jest temperatura maksymalna w dzień od 30 st. C do 34 st. C, w czwartek lokalnie do 35 st. C. Z kolei temperatura minimalna w nocy będzie wynosić na tym terenie od 18 st. C do 20 st. C.

Najwyższe temperatury prognozowane są na terenie 21 powiatów; chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, gnieźnieńskiego, grodziskiego, kościańskiego, leszczyńskiego i miasta Leszna, powiatu międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, pilskiego, słupeckiego, szamotulskiego, średzkiego, śremskiego, wągrowieckiego, wolsztyńskiego, wrzesińskiego, złotowskiego, a także miasta Poznania i powiatu poznańskiego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE