Ulotki i gadżety w postaci pojemników na sprzęt higieniczny dla zwierząt można było dostać w Parku Wilsona!

2021-05-26 16:30
Poznańska straż miejska w parku Wilsona
Autor: FB/Straż Miejska Miasta Poznania

W ten sposób strażniczki miejskie z zespołu profilaktyki informowały właścicieli psów o ich podstawowych obowiązkach. Akcja ma być kontynuowana.

Zwłaszcza, że ostatnio zmieniły się przepisy. Teraz posiadacz czworonoga może zapłacić nawet 500 złotych, jeśli jego pies nie jest odpowiednio trzymany i zagraża czyjemuś życiu lub zdrowiu.

Zainteresowanie było tak duże, tak naprawdę nie było już czasu, żeby się przenosić do innego parku. Ludzie potrzebują takich informacji, takiej wiedzy, chcą rozmawiać.

Mówi Przemysław Piwecki ze straży miejskiej. Zespół profilaktyki straży miejskiej będzie kontynuował akcję w innych poznańskich parkach.

Chciałbym zwrócić uwagę na tereny zielone. Na trawnikach jest takie przekonanie, że po tych pieskach nie trzeba sprzątać, że to jest jakiś naturalny nawóz. Nic bardziej mylnego. 

Zwolnione z tego są tylko osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności, niewidomi i korzystający z psów przewodników.

Michał Wawrykiewicz: Mamy w Polsce warcholstwo prawne [Podcast Super Expressu - Express Biedrzyckiej]
Nowa terenówka Straży Miejskiej

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE