Ulica Hodowlana w Poznaniu pozostanie nieutwardzona. Mieszkańcom grożą kolejne zalania

2022-06-15 15:34
Ulica Hodowlana w Poznaniu
Autor: Jakub Wojciechowski

Ulica Hodowlana na Morsku wciąż bez utwardzonej drogi. Miasto po raz kolejny​ nie wybrało w przetargu wykonawcy przebudowy. Ta jest niezbędna, bo w nieutwardzonej nawierzchni tworzą się dziury, które nie tylko utrudniają jazdę samochodem... Zbiera się w nich woda, która później zalewa okoliczne domy.

Ulica Hodowlana na Morasku pozostanie na razie nieutwardzona. W dalszym ciągu miastu nie udało się znaleźć wykonawcy remontu. Ten jest niezbędny, ponieważ od lat podczas większych opadów w dziurach zbiera się woda. Gdy pokona zabezpieczenia ustawione przez mieszkańców, zalewa ich domy.

Do tej pory ogłoszono już 3 przetargi. Jednak bazowały na kosztorysach z czerwca ubiegłego roku, gdy inflacja była niższa, a o wojnie w Ukrainie nikt nie myślał. Dlatego z każdym kolejnym przetargiem spływające oferty były coraz droższe.

CZY ŚLEDZI NAS CZARNA SKRZYNKA W SAMOCHODZIE | ESKA XD - Prosto z salonu #50

Jaki pomysł na rozwiązanie problemu ma rada osiedla Morasko-Radojewo? O tym Ewa Stefanowicz rozmawia z przewodniczącym Zarządu Osiedla, Jakubem Wojciechowskim.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY Z Jakubem Wojciechowskim z Rady Osiedla Morasko-Radojewo

Zdałbyś egzamin na prawo jazdy 2022? Sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Z jaką maksymalną prędkością możesz jechać mijając ten znak?
Quiz - znak drogowy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE