Dmuchany zamek który został odzyskany przez policjantów

i

Autor: Wielkopolska policja

Wydarzenia

Ukradli... dmuchany zamek. Złodziei odnaleziono po roku

2024-04-18 14:58

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Krotoszyna ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież w 2023 roku „zamku” o wartości około 50 tys. złotych. Złodzieje usłyszeli zarzuty. Policjanci odzyskali mienie, a sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Odzyskany "zamek" o wartości ok. 50 000 zł

W nocy z 5 na 6 lipca 2023 roku doszło do kradzieży „zamku” z terenu grzybka wiejskiego w miejscowości Smoszew. Po zawiadomieniu o tym fakcie krotoszyńską komendę, policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Policjanci którzy zostali skierowani na miejsce ustalili, że łupem złodziei padł dmuchany „zamek” w postaci słonia o wartości około 50 tys. złotych.

Żmudna praca funkcjonariuszy przyniosła rezultaty. Na podstawie zgromadzonych informacji policjanci z Wydziału Kryminalnego krotoszyńskiej jednostki wytypowali dwóch mężczyzn podejrzanych o tą kradzież. Wczoraj zatrzymali 32 i 29-latka mieszkańców gminy Krotoszyn. Dzięki intensywnej pracy kryminalnych i dochodzeniowych zebrano materiał dowodowy. Po analizie dowodów, śladów zabezpieczonych na miejscu tego zdarzenia, jak również w oparciu o doświadczenie wynikające z prowadzenia spraw o podobnym charakterze kryminalnym, policjanci odzyskali skradzione mienie i przedstawili im zarzuty kradzieży.

Jak ustalili śledczy, sprawcy przyjechali na miejsce pod osłoną nocy ładowarką teleskopową i nią przewieźli na posesje jednego ze sprawców. Następnie po pewnym czasie dmuchany zamek ważący ponad 600 kg został przewieziony do województwa dolnośląskiego

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu kradzieży. Mężczyźni przyznali się do czynu. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!