Punkt recepcyjny MTP

i

Autor: es

pomoc ukrainie

Uchodźcy z Ukrainy wyprowadzą się z hostelu przy Warszawskiej

2023-06-01 14:21

Wojewoda nie przedłuży umowy z właścicielem hostelu przy Warszawskiej. Mieszkańcy obiektu muszą się z niego wyprowadzić do końca lipca.

Wojewoda nie przedłuży umowy. Uchodźcy z Ukrainy muszą opuścić hostel

Obywatele Ukrainy mieszkający obecnie w hostelu przy ul. Warszawskiej w Poznaniu będą musieli znaleźć nowe lokum. Wojewoda podjął decyzję o nieprzedłużeniu umowy z jego właścicielem. Powodem jest zły stan budynku. - Zaangażowanie w te działania inspekcji sanitarnych, inspekcji budowlanej, straży pożarnej, które dokładnie weryfikowały i sprawdzały na miejscu te wszystkie warunki. Możliwości nacisku na właściciela tego obiektu skończyły się panu wojewodzie stąd decyzja, aby nie przedłużać tej umowy - powiedział nam rzecznik wojewody Jarosław Władczyk.

Uchodźcy z Ukrainy muszą opuścić hostel. Powodem zły stan techniczny obiektu

Właściciel obiektu tłumaczył się, że nie mógł wykonać niezbędnych większych remontów z uwagi na duże obłożeniu w hostelu. Obecnie w hostelu przy ul. Warszawskiej mieszka blisko 500 osób, z których raptem 75 dopłaca do swojego pobytu.

Uchodźcy muszą opuścić poznański hostel. Gdzie się udadzą?

W znalezieniu nowego miejsca uchodźcom mają pomóc poznańskie punkty recepcyjne. - Na pewno zapewnione zostaną im miejsca. Na terenie całego województwa wielkopolskiego mamy 127 takich ośrodków, więc na pewno miejsce dla nich się znajdzie, nikt nie pozostanie bez dachu nad głową - przekonuje Władczyk.

Mieszkańcy hostelu mogą w nim zostać do końca lipca. Urząd Wojewódzki ma pomóc w przeprowadzce osobom starszym i rodzinom wielodzietnym.

Paweł Szefernaker: Uchodźcy też pracują na polski sukces gospodarczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE