Tylko trzy kary od początku roku nałożył sanepid na restauratorów za otwarcie lokali!

2021-04-20 19:48 OS
Restauracje i hotele tylko dla zaszczepionych?! Jest już taki pomysł!
Autor: Pixaby Restauracje i hotele tylko dla zaszczepionych?! Jest już taki pomysł!

Od początku roku tylko trzech właścicieli poznańskich restauracji dostało karę od sanepidu za otwarcie lokali w czasie pandemii - mimo obowiązujących obostrzeń. Wszyscy dostali karę w wysokości 10 tysięcy złotych.

Tylko trzy kary od początku roku nałożył poznański sanepid na restauratorów za otwarcie lokali mimo obowiązujących obostrzeń. Ich właściciele dostali mandaty w wysokości 10 tysięcy złotych, choć te maksymalnie mogą wynieść nawet 30 tysięcy.

Kara w takiej wysokości, myślę, że i tak jest dotkliwa. Liczby kontroli nie da się określić jako dużej czy małej. My codziennie prowadzimy kontrole i nie zawsze jest możliwość wejścia do takiego obiektu, dlatego, że są zamknięte.

Mówi Cyryla Staszewska z poznańskiego sanepidu i dodaje, że w ciągu ostatniego miesiąca inspektorzy sanitarni przeprowadzili łącznie 80 kontroli.

Pięć restauracji, dwa gabinety kosmetyczne i jeden sklep budowlany - wobec nich toczy się teraz postępowanie administracyjne. Wiąże się to z tym, że może na nie zostać nałożona kara pieniężna. 

Właściciele ukaranych za łamanie obostrzeń miejsc mają prawo do odwołania się.

Raport z anteny 20.04, godz.10