Tylko nieco ponad 60% wielkopolskich policjantów chce się zaszczepić!

2021-03-26 13:02
Szczepienie
Autor: Policja

Ruszyły szczepienia policjantów w Wielkopolsce. Tylko ponad połowa funkcjonariuszy, zatrudnionych w regionie zadeklarowała chęć zaszczepienia przeciwko koro​nawirusowi.

Mundurowym jest podawany preparat marki Astra Zeneca. Jako pierwsi dostaną go fukcjonariusze z prewencji i drogówki.

A zatem ci policjanci, którzy podczas służby na co dzień mają bezpośredni kontakt z osobami, wobec których podejmują interwencję, i którzy są najbardziej narażeni na zachorowanie. 

Tłumaczy młodszy inspektor Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.W naszym regionie mundurowi szczepieni są w pięciu szpitalach węzłowych: w Poznaniu, Kaliszu, Koninie i Pile. W regionie chce się zaszczepić nieco ponad 60 procent funkcjonariuszy.

Szczepienia wśród policjantów są dobrowolne. Zapisało się na nie ponad 5 tysięcy funkcjonariuszy z 8 tysięcy, zatrudnionych w Wielkopolsce. Średnio tygodniowo, zgodnie z naszym harmonogramem, będziemy szczepić 920 policjantów. 

Wszyscy chętni policjanci mają zostać zaszczepieni do maja.

Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?
Raport z anteny 26.03., godz.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE