Autor: AP Magda Linette - Marketa Vondrousova RELACJA NA ŻYWO Dramat Polki, będzie trzeci set! Linette - Vondrousova WYNIK NA ŻYWO

Tenis

Turniej WTA w Nottingham. Magda Linette nie zagra w ćwierćfinale z Fręch

2023-06-15 19:29

Rozstawiona z numerem trzecim Magda Linette przegrała z Brytyjką Jodie Burrage 5:7, 3:6 w 2. rundzie tenisowego turnieju WTA 250 w Nottingham. Poznanianka w przypadku zwycięstwa miała się zmierzyć w ćwierćfnale z Magdaleną Fręch.

Turniej WTA w Nottingham

Pojedynek na kortach trawiastych trwał niewiele ponad półtorej godziny. Rozpoczęł się bardzo pomyślnie dla Linette (nr 21 w rankingu WTA), która przy pierwszej okazji przełamała serwis rywalki i prowadziła 3:0. Burrage zrewanżowała się tym samym w siódmym gemie, a później powtórzyła to przy stanie 5:5.

Druga partia od samego początku nie układała się po myśli Polki. Linnete co prawda raz w tym secie wygrała podanie Brytyjki. Jednak od stanu 3:3 dominowała wyłącznie Burrage, która w światowym rankingu zajmuje 131. miejsce.

Czwartek okazał się pechowy dla dwóch innych rozstawionych zawodniczek. Swoje mecze przegrały piąta w turniejowej drabince Ukrainka Anhelina Kalinina i siódma Włoszka Camila Giorgi.