Magda Linette w finale turnieju WTA w Kantonie

Autor: Wojciech KUBIK/East News

SPORT

Turniej WTA w Kantonie. Linette awansowała do finału!

2023-09-22 14:22

Rozstawiona z numerem pierwszym Magda Linette awansowała do finału turnieju WTA w Kantonie. W piątek polska tenisistka pokonała Julię Putincewą z Kazachstanu 6:2, 6:3.

Magda Linette w finale turnieju WTA. Polka pokonała Julię Putincewą z Kazachstanu

31-letnia poznanianka po raz szósty zagra w finale imprezy rangi WTA. Na koncie ma dwa tytuły. Najlepsza była w 2019 roku w Nowym Jorku i w 2020 w tajskim Hua Hin.

Linette, która w światowym rankingu zajmuje 27. miejsce, mecz z zajmującą w nim 81. pozycję Putincewą zaczęła od mocnego uderzenia. Już przy pierwszej okazji przełamała rywalkę i prowadziła 3:0. Do końca seta Polka nie dała Putincewej nawet jednej okazji do odrobienia przełamania. W dodatku w ósmym gemie Kazaszkę znów zawiódł serwis i Linette znalazła się w połowie drogi do finału.

Drugą partię Linette próbowała zacząć podobnie, ale tym razem Putincewa w drugim gemie obroniła dwa break pointy. Niezwykle ważny był gem piąty. Serwującą w nim Linette dopadł mały kryzys i przegrywała już 0:40. Jednak turniejowa jedynka będąc pod presją już się nie pomyliła. Zdobyła pięć punktów z rzędu co prawdopodobnie podłamało Kazaszkę.

Być może w kolejnym gemie Putincewa nadał rozpamiętywała zmarnowaną okazję, bo serwowała fatalnie. Nie wygrała nawet jednej piłki i dała się przełamać. Później Linette już do końca kontrolowała wydarzenia na korcie. Po godzinie i 17 minutach wykorzystała pierwszą piłkę meczową.

To było dziewiąte w historii spotkanie tych tenisistek i szósta wygrana Linette.

Turniej WTA w Kantonie. Kiedy finał z udziałem Magdy Linette?

W drugim półfinale rozstawiona z numerem siódmym Belgijka Greet Minnen zmierzy się z Chinką Xiyu Wang. Finał turnieju zaplanowano na sobotę.

W Kantonie Linette grała także w deblu, a partnerowała jej Japonka Moyuka Uchijima. Grające z "czwórką" tenisistki w środę w ćwierćfinale uległy chińskiej parze Hanyu Guo, Xinyu Jiang 5:7, 3:6.

Zobaczcie, jak Magda Linette podsumowała 2022 rok w Poznaniu.