Tramwaj na ul. Ratajczaka zbyt drogi! Będzie opóźnienie?

i

Autor: PIM Poznań

Tramwaj na ul. Ratajczaka zbyt drogi! Będzie opóźnienie?

2022-04-08 15:43

Otwarto oferty na budowę linii tramwajowej między ul. św. Marcin a skrzyżowaniem ulic: Królowej Jadwigi, Matyi i Wierzbięcice.

Jak się okazało, poznańscy urzędnicy nie docenili pracy wykonawców.

Wpłynęło w sumie w tym postępowaniu przetargowym 6 ofert od potencjalnych wykonawców. Wszystkie one jednak przekraczają budżet, jaki był przewidziany na sfinansowanie tego zamówienia.

Mówi Paulina Nowicka z Poznańskich Inwestycji Miejskich. A niedoszacowanie kwoty potrzebnej na tę inwestycję było duże, bo nawet do najtańszej oferty zabrakło kilkudziesięciu milionów złotych.

Ta kwota jaką zamierzano przeznaczyć to blisko 106 mln zł brutto, a najniższa oferta jaka wpłynęła to ponad 134 mln zł brutto.

Teraz trwa dokładna analiza złożonych ofert. Na razie jeszcze nie została podjęta decyzja, czy przetarg będzie powtórzony, czy zostaną przesunięte środki z innych zaplanowanych inwestycji.​

Dodajmy, początkowo tramwaj na ul. Ratajczaka miał jeździć pod koniec tego roku. W momencie ogłaszania przetargu była to już jesień przyszłego roku. W obecnej sytuacji oddanie inwestycji może jeszcze bardziej się przesunąć.

Jak dobrze znasz "korpomowę"? Sprawdź, czy wiesz, co mówi do ciebie twój szef!

Pytanie 1 z 10
Słowo „case” w języku korporacyjnym oznacza:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE