Na drogach

Te błędy najczęściej popełniają kierowcy. Lepiej się ich wystrzegaj!

2024-04-12 14:32

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do wypadków drogowych. Wielu z nich można uniknąć jeśli tylko będziemy przestrzegać podstawowych zasad. Niektóre proste błędy wręcz nie przystają. Jakie najczęściej błędy popełniają kierowcy? O tym dowiecie się z naszej galerii! Pamiętajcie! Unikajcie tych błędów! Najważniejsze jest bezpieczne dojechanie do celu.

Uważajmy na drogach: te błędy najczęściej popełniają kierowcy!

Wszystkim nam zależy aby na polskich drogach było jak najbezpieczniej. Jednak każdego dnia dochodzi do wypadków w których giną ludzie, wielu zostaje rannych. Bardzo dużo wypadków można uniknąć. Warto wystrzegać się podstawowych błędów które z pewnością poprawią bezpieczeństwo na drogach.

Jakie błędy najczęściej popełniają kierowcy? Zobacz to w naszej galerii.

Dlaczego dochodzi do wypadków? Wśród najczęstszych powodów, przez które doszło do wypadków drogowych w 2022 roku, można wymienić: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, nierozsądne wyprzedzanie czy skręcanie i nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Zdałbyś egzamin na prawo jazdy 2023? Sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Z jaką maksymalną prędkością możesz jechać mijając ten znak?
Quiz - znak drogowy