Tak wygląda Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka od środka! Wkrótce otwarcie!

2022-04-05 16:09

Jeszcze w tym miesiącu pierwsi mali pacjenci trafią do Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka!

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka gotowe do przyjęcia pierwszych pacjentów! Nowa lecznica połączy ze sobą oddziały i poradnie szpitali z ul. Krysiewicza, Nowowiejskiego ​i Spornej. Miejsce znajdzie tam też działający w Kiekrzu oddział rehabilitacji dziecięcej.

Wszystkie pokoje, a jest ich 354 są jednoosobowe z miejscem dla opiekuna i prywatną łazienką. Mamy zrobotyzowaną aptekę, kantynę, gdzie rodzice mogą skorzystać z przygotowywanych tam posiłków

mówi dyrektorka szpitala, Izabela Marciniak. W budynku zainstalowano między innymi system specjalnych tub, które w maksymalnie półtorej minuty transportują wiadomości lub próbki z jednego oddziału na drugi. Ponadto cały budynek jest wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny. W środku jest również szkoła.

Szkoła jest podzielona na sale lekcyjne dla dzieci starszych i młodszych, tak jak został sprofilowany cały szpital. Placówka jest też sprofilowana kolorystycznie. Każdy oddział ma inny kolor tak, by wiedzieć w jakim miejscu się znajdujemy.

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka znajduje się przy ulicy Wrzoska - naprzeciwko szpitala MSWiA. Jego koszt to blisko 460 milionów złotych.

Tak wygląda Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka od środka! Wkrótce otwarcie!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE