Tak wygląda Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka od środka! Wkrótce otwarcie!

2022-04-05 16:09

Jeszcze w tym miesiącu pierwsi mali pacjenci trafią do Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka!

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka gotowe do przyjęcia pierwszych pacjentów! Nowa lecznica połączy ze sobą oddziały i poradnie szpitali z ul. Krysiewicza, Nowowiejskiego ​i Spornej. Miejsce znajdzie tam też działający w Kiekrzu oddział rehabilitacji dziecięcej.

Wszystkie pokoje, a jest ich 354 są jednoosobowe z miejscem dla opiekuna i prywatną łazienką. Mamy zrobotyzowaną aptekę, kantynę, gdzie rodzice mogą skorzystać z przygotowywanych tam posiłków

mówi dyrektorka szpitala, Izabela Marciniak. W budynku zainstalowano między innymi system specjalnych tub, które w maksymalnie półtorej minuty transportują wiadomości lub próbki z jednego oddziału na drugi. Ponadto cały budynek jest wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny. W środku jest również szkoła.

Szkoła jest podzielona na sale lekcyjne dla dzieci starszych i młodszych, tak jak został sprofilowany cały szpital. Placówka jest też sprofilowana kolorystycznie. Każdy oddział ma inny kolor tak, by wiedzieć w jakim miejscu się znajdujemy.

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka znajduje się przy ulicy Wrzoska - naprzeciwko szpitala MSWiA. Jego koszt to blisko 460 milionów złotych.

Tak wygląda Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka od środka! Wkrótce otwarcie!