Sześć ton nielegalnego tytoniu znaleziono w ładunku części do silników

2021-09-28 11:41
papieros nieletni tytoń nałóg
Autor: Andrzej Bęben

Sześć ton nielegalnego tytoniu o wartości 540 tys. zł, które miały trafić do Wielkiej Brytanii jako ładunek części do silników, zarekwirowali funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego – podała we wtorek rzeczniczka IAS w Poznaniu.

Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu Małgorzata Spychała-Szuszczyńska przekazała, że funkcjonariusze otrzymali informację o przesyłce zaadresowanej do odbiorcy w Wielkiej Brytanii, od której było czuć intensywny zapach tytoniu.

"Według dokumentów, w drewnianych skrzyniach na 15 paletach winny się znajdować części do silników. Jak się okazało w wyniku rewizji, we wszystkich skrzyniach zamiast zgłaszanego towaru były kartony zawierające sprasowany tytoń. Łącznie ujawniono około sześciu ton nielegalnego towaru o wartości 540 tys. zł" – opisała.

Spychała-Szuszczyńska dodała, że dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy w Poznaniu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE