To już pewne! Studenci nie zaparkują już za darmo na Piotrowie!

2022-09-29 17:59
Od 1 sierpnia płatny postój w SPP będzie wydłużony do godz. 20
Autor: ZDM Poznań

Strefa Płatnego Parkowania w Poznaniu coraz szersza. Od najbliższego poniedziałku strefą będą objęte kolejne ulice, tym razem po prawej stronie Warty. O szczegółach piszemy w poniższym artykule.

- To jest niewielki teren: Piotrowo, Berdychowo, św. Rocha, czyli tereny wokół budynków Politechniki Poznańskiej, dlatego nazywamy tę nową strefę SPP Politechnika. Tam kierowcy będą musieli zapłacić za pierwszą godzinę 3,50 zł - powiedziała Agata Kaniewska z ZDM-u.

SPP Politechnika będzie działać od poniedziałku do piątku od 8 do 20. Pobliscy mieszkańcy będą mogli zakupić identyfikator mieszkańca w promocyjnej cenie. Jednak to nie wszystkie zmiany dotyczące SPP. Strefa rozszerzy się także na Łazarzu oraz w okolicach Cytadeli.

- Na Łazarzu płatnym parkowaniem będą objęte miejsca parkingowe zlokalizowane na ulicach granicznych, czyli na ulicach: Hetmańskiej, Reymonta i Przybyszewskiego. Tam będzie funkcjonowała Strefa Płatnego Parkowania Łazarz, czyli ta tańsza - przyznaje Kaniewska.

Za to Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania zostanie rozszerzona do Pułaskiego i Armii Poznań, przez co w strefie znajdzie się między innymi rejon dworca Poznań Garbary.

QUIZ. Jedzenie na literę M

Pytanie 1 z 20
Do przygotowania jakiego znanego deseru potrzebny jest serek mascarpone?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE