Studecni politechniki muszą opuścić akademiki! jest decyzja rektora!

2020-03-12 15:48
Studenci Politechniki Poznańskiej muszą opuścić Domy Studenckie przy politechnice
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Studenci Politechniki Poznańskiej muszą opuścić Domy Studenckie przy politechnice

Studenci Politechniki Poznańskiej zmuszeni są do opuszczenia akademików. Oświadczenie w tej sprawie wydał rektor uczelni. W szczególnych przypadkach będą mogli zostać w Domach Studenckich.

Studenci muszą opuścić akademiki! Taką decyzję podjął rektor Politechniki Poznańskiej. Z powodu koronawirusa wprowadzono tam specjalne środki ostrożności.

W akademikach mogą przebywać tylko upoważnieni pracownicy oraz osoby zakwaterowane warunkowo. Ponadto kierownik Osiedla Studenckiego ma prawo przenieść osoby do innych pokoi lub budynków. W sytuacjach szczególnych studenci mogą zostać wykwaterowani nawet podczas nieobecności w pokoju. Wtedy ich rzeczy zostaną oddane do depozytu i będą tam czekały na odbiór.

§ 1

W okresie obowiązywania Zarządzenia Nr 14 Rektora Politechniki Poznańskiej z dnia 11 marca 2020 r. zobowiązuje się studentów aktualnie zamieszkujących w Domach Studenckich PP do ich opuszczenia, aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

§ 3

Na terenie Domów Studenckich mogą przebywać tylko i wyłącznie osoby warunkowo zakwaterowane i upoważnieni pracownicy PP.

§ 6

1. W szczególnie uzasadnionych przypadkach kryzysowych, przekwaterowanie może wystąpić w czasie nieobecności studenta. Wówczas komisja w składzie:
a) kierownik Osiedla Studenckiego
b) pracownik administracji Osiedla Studenckiego
udokumentowuje wyposażenie i wygląd pokoju w formie opisowej jak i fotograficznej.

2. Rzeczy osobiste zostaną przekazane do depozytu DS.

3. Od decyzji o przekwaterowaniu nie przysługuje studentowi prawo odwołania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE