Straż Miejska kontroluje piece. Sypią się mandaty!

2020-01-29 17:13
Kontrola Straży Miejskiej
Autor: Facebook - Straż Miejska Miasta Poznania

W tym miesiącu funkcjonariusze sprawdzili już 360 miejsc, w których podejrzewali spalanie zabronionych materiałów. W co szóstym przypadku mieli rację.

Takie kontrole są prowadzone co roku. Straż Miejska reaguje m.in. na zgłoszenia mieszkańców, którzy mają podejrzenia, że ich sąsiedzi palę śmieci. Głównie pod lupę brane są osiedla domków jednorodzinnych.

- Niektórzy próbują pozbyć się odpadów. Wielokrotnie w czasie kontroli, znajdujemy w piecu gwoździe, metalowe płytki i inne tego typu odpady- mówi Jacek Kubiak ze Straży Miejskiej.

W przypadku wątpliwości funkcjonariusze pobierają z piec popiół, który trafia do szczegółowej analizy.

- Wysyłamy próbki do laboratorium, które dokładnie weryfikuje popiół. Badania są tak dokładne, że potrafią wykryć nawet drobny fragment zabronionego materiału. Jeżeli w piecu został spalony plastikowy patyczek higieniczny to my się o tym dowiemy- dodaje Kubiak.

Dodajmy, że w lutym strażnicy planują kolejne kontrole. Osoby, którym wlepiono mandat mogą się spodziewać, że funkcjonariusze ponownie zapukają do ich drzwi.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE